W dniu 04.07.2017 odbyło się kolejne posiedzeniu Dialogu dla Zdrowia (http://www.dialogdlazdrowia.eu/). W ramach cyklicznych spotkania w Ministerstwie Zdrowia organizacje pacjenckie mają możliwość dyskusji i zgłaszania swoich postulatów.

Z tematów, które nas dotyczą omawiana była kwestia zwiększenia limitu refundowanych środków chłonnych, przedstawiona przez p. Annę Sarbak z Uro Conti oraz włączenie zaawansowanej formy SM do wykazu chorób, w których udzielane są świadczenia gwarantowane z zakresu opieki paliatywnej i hospicyjnej i ten temat przedstawiała p. Dominika Czarnota-Szałkowska z PTSR.

Ustalenia w obu kwestiach są następujące: trwają pracę nad wprowadzeniem zmian, projekty są w konsultacjach wewnętrznych i po wakacjach mają być konsultowane zewnętrznie, czyli między innymi przez organizacje pacjenckie . W wypadku środków chłonnych limit ma zostać zwiększony z 60 do 90 sztuk miesięcznie (z 2 do 3 sztuk dziennie). Stwardnienie rozsiane ma być dopisane do listy chorób objętych opieką paliatywną i hospicyjną, i temat ma być zamknięty maksymalnie do końca roku.  • zdjęcie z wydarzenia


tutaj lista pięciu ostatnio opublikowanych wiadomości
tutaj lista pięciu najczęściej czytanych wiadomości
Polub nas na facebooku Polub nas na facebooku