– Cieszymy się, że dostaliśmy to wyróżnienie, tym bardziej, że nasza działalność oparta jest na pomocy charytatywnej – mówi Grzegorz Osucha, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego w Tarnowie i pracownik Radia RDN Małopolska. Organizacja została dostrzeżona przez Marszałka Województwa Małopolskiego.

– Nagroda Kryształy Soli to świetna promocja stowarzyszenia. Cieszymy się, że zostaliśmy docenieni. Naprawdę dobrze, że nagrodę dostało nie jakieś duże stowarzyszenie, tylko małe, lokalne, które oparte jest o wolontariat i prace społeczną ludzi chorych. To jest uznanie naszej pracy – dodaje Grzegorz Osucha, który jest również pracownikiem Radia RDN Małopolska.

Statuetki z rąk marszałka Jacka Krupy odebrały najbardziej aktywne organizacje pozarządowe w regionie, a także osoby, które bezinteresownie pomagają innym. Gala rozdania nagród odbyła się podczas XIX Małopolskiego Forum Organizacji Pozarządowych, które odbyło się w środę w Krakowie. Jego obrady otworzył z kolei Grzegorz Lipiec z zarządu województwa.

– Te dwa bardzo ważne wyróżnienia: Amicus Hominum – dla prawdziwych przyjaciół ludzi oraz Kryształy Soli – dla liderów w budowaniu wspólnego dobra, są docenieniem ogromnej roli, jaką III sektor pełni w życiu społecznym. To potwierdzenie, że są Państwo prawdziwymi architektami swojego otoczenia. Chcecie, aby zmieniało się ono na lepsze, a skala tych działań jest naprawdę imponująca. Od projektów kulturalnych i edukacyjnych, poprzez wsparcie wolontariatu i pomoc na rynku pracy, aż po opiekę nad osobami chorymi i niepełnosprawnymi – wyliczał podczas gali marszałek Jacek Krupy.

osucha1

Grand Prix nagrody Kryształy Soli otrzymało Stowarzyszenie Europe4Youth. Z kolei Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego Oddział w Tarnowie zostało docenione za swoją działalność w kategorii polityka społeczna, zdrowie oraz działalność na rzecz osób niepełnosprawnych. Za organizację, która najprężniej chroni dziedzictwo kulturowe, uznano z kolei Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Teatralnych. Kryształ soli za działalność edukacyjną i naukową otrzymało Stowarzyszenie AIESEC Polska Komitet Lokalny Kraków. Laureatami nagrody zostali również: Uczniowski Klub Sportowy ‚WIERTMET” w Libuszy (w kategorii: sport, turystyka, rekreacja, ekologia oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego) oraz Stowarzyszenie Europe4Youth (w kategorii aktywizacja gospodarcza i obywatelska).

Podczas XIX Małopolskiego Forum Organizacji Pozarządowych nagrodzono również laureatów nagrody Amicus Hominum, które jest przyznawane osobom prywatnym działającym bezinteresownie na rzecz innych. W tym roku statuetki otrzymali: Ks. Józef Orawczak, Artur Dziurman, Stanisława Szczepaniak i Alicja Czerwińska-Franek, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie. Grand Prix powędrowało do Stanisławy Wodyńskiej.

Źródło:

http://rdn.pl/?p=102552  • zdjęcie z wydarzenia


tutaj lista pięciu ostatnio opublikowanych wiadomości
tutaj lista pięciu najczęściej czytanych wiadomości
Polub nas na facebooku Polub nas na facebooku