Ogromne zainteresowanie wzbudziły Warsztaty Edukacyjne dla chorych  na SM, które odbyły się 26 listopada w Koszalinie. Sala konferencyjna Park Cafe była wypełniona niemal do ostatniego miejsca.

Głównym tematem warsztatów była sytuacja osób chorych na SM w regionie Koszalina. Niestety, chorzy nie mają w swoim mieście leczenia, muszą jeździć do innych miast. Zaproszony na spotkanie ekspert, prof. Przemysław Nowacki wyjaśniał dlaczego mamy taką sytuację:

- Brakuje lekarzy neurologów, przez co nie we wszystkich miastach mogą powstać poradnie dla osób ze stwardnieniem rozsianym – mówił.

Powtarzającym się wątkiem była kwestia nowych leków, które działają na postać postępującą w SM.

W postaci SM pierwotnie postępującej lek jest już refundowany, ale pojawiła się też nadzieja dla chorych z wtórnie postępującym SM.

Chorzy pytali, kiedy mogą spodziewać się refundacji tego leku, jakie będą kryteria włączenia do leczenia, czy będzie obowiązująca granica wieku.

Ekspert wyjaśniał, że dziś jest zbyt wcześnie, aby te pytania znalazła się jednoznaczna  odpowiedź, ale najważniejsze jest to, że wreszcie wszystkie postaci SM będą mogły być leczone.

Cenne jest to, że dzięki tej debacie wielu chorych dowiedziało się więcej o możliwościach otrzymania leczenia a w kilku przypadkach chorzy otrzymali konkretne wskazówki, co zrobić i dokąd się udać, aby otrzymać wsparcie.  • zdjęcie z wydarzenia
  • zdjęcie z wydarzenia
  • zdjęcie z wydarzenia
  • zdjęcie z wydarzenia
  • zdjęcie z wydarzenia
  • zdjęcie z wydarzenia


tutaj lista pięciu ostatnio opublikowanych wiadomości
tutaj lista pięciu najczęściej czytanych wiadomości
Polub nas na facebooku Polub nas na facebooku