Szanowni Państwo,

Przypominamy, że z dniem 1 lipca 2018 pojawia się nowa możliwość skorzystania ze świadczenia opieki paliatywnej i hospicyjnej dla chorych na stwardnienie rozsiane.

To duża zmiana dla pacjentów dalej posuniętych w chorobie. Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego zabiegało o ten zapis blisko 5 lat.

Załączamy tekst jednolity (publikacja kwiecień roku bieżącego) wraz z drugim dokumentem (czerwiec 2018) zawierającym zmianę nas interesującą, czyli wskazanie G35 (stwardnienie rozsiane) jako tytuł do uzyskania świadczenia.

Proszę pamiętać, że opieka paliatywna to nie tylko opieka stacjonarna i ambulatoryjna, ale również opieka świadczona w warunkach domowych, jednak znacznie intensywniejsza (wg potrzeb pacjenta po zakwalifikowaniu do opieki) niż w ramach innych świadczeń oferowanych w domu pacjenta.

Mogą Państwo wyszukać świadczeniodawców posiadających kontrakt na usługi medycyny paliatywnej na stronach NFZ https://aplikacje.nfz.gov.pl/umowy/, bądź sprawdzić dostępność poprzez kolejki.nfz.gov.pl (tam w wykazie świadczeniodawców należy wybrać "oddział medycyny paliatywnej" lub "poradnia medycyny paliatywnej".


Załączniki: opieka paliatywna po zmianach g35.pdf opieka paliatywna tekst jednolity.pdf


tutaj lista pięciu ostatnio opublikowanych wiadomości
tutaj lista pięciu najczęściej czytanych wiadomości
Polub nas na facebooku Polub nas na facebooku