W dniu dzisiajszym na warszawski Powązkach odbył się pogrzeb dr n. med. Tadeusza Macieja Kassura. Informację o jego śmierci w dniu 24 października br. przyjęliśmy z głębokim żalem. Pan Dr Kassur był człowiekiem wybitnym, uczestnikiem Powstania Warszawskiego, w tym "Akcji Burza". W Szarych Szeregach pod pseudonimem "Orlik" i "Maciek", odznaczony Krzyżem AK, Warszawskim Krzyżem Powstańczym, Srebrnym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką Honorową "Za zasługi dla Warszawy"; absolwent liceum Stefana Batorego; specjalista chirurg-ortopeda dziecięcy, wieloletni dyrektor Szpitala Dziecięcego "Omega" i nauczyciel kilku pokoleń lekarzy.  Przez jedenaście lat pracował w Ghanie i Nigerii. Do ostatnich lat życia był aktywny zawodowo. Zmarł w wieku 89 lat.

Prywatnie mąż współzałożycielki PTSR- Pani Dr Marii Kassur. Był wieloletnim przyjacielem naszego Towarzystwa, oboje z żoną aktywnie wspierali nasze działania na rzecz chorych na stwardnienie rozsiane w Polsce.

Rada Główna PTSR oraz pracownicy składają rodzinie i bliskim wyrazy głębokiego współczucia. Niezwykle ciepło wspominać będziemy skromną osobę Pana Doktora oraz jego wyjątkowe dokonania.

Osoby, które chciałby dowiedzieć się więcej o powstańczych losach Pana Dr i późniejszym życiu, zapraszamy na stronę Muzeum Powstania Warszawskiego:

Archiwum Historii Mówionej - Tadeusz Kassur

Foto: Muzeum Powstania Warszawskiego  • zdjęcie z wydarzenia
  • zdjęcie z wydarzenia


tutaj lista pięciu ostatnio opublikowanych wiadomości
tutaj lista pięciu najczęściej czytanych wiadomości
Polub nas na facebooku Polub nas na facebooku