KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Zapraszamy firmy do uczestnictwa w programie Pay-roll!

Pay-roll /payrol giving/ czyli program składki pracowniczej, jest formą dobrowolnego, regularnego wsparcia finansowego przekazywanego przez pracowników firm lub instytucji na rzecz organizacji.

Co miesiąc, określona kwota potrącana jest przez pracodawcę z pensji danego pracownika. Zwykle jest to końcówka wynagrodzenia. Często, do każdej złotówki przekazywanej przez pracownika, firma dokłada drugą, podwajając tym samym kwotę, która trafia do organizacji.

Odpisy od wynagrodzeń mogą być dokonane tylko na podstawie pisemnej deklaracji pracownika, w której wyraża on wolę przekazywania konkretnej kwoty na wskazany cel. Pracownik może w każdej chwili zrezygnować z udziału w programie, a także zmienić wysokość udzielanego wsparcia. Raz w miesiącu, księgowość firmy, przy sporządzaniu listy płac, odlicza zadeklarowaną kwotę od poborów i przekazuje zebraną łączną kwotę na konto bankowe organizacji pozarządowej. Ponieważ odpisy przekazywane są w formie darowizny, pracownik może skorzystać z odpisu podatkowego do wysokości 6% podstawy opodatkowania, a firma do 10%.

To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą mieć swój udział w finansowaniu wartościowych inicjatyw społecznych. Zachęcamy, aby i Twoja firma dołączyła i wspierała działalność PTSR w ten sposób. 

Jeśli Ty lub Twoja firma jest zainteresowana współpracą z naszym Towarzystwem w tym zakresie zapraszamy do kontaktu z Anną Gryżewską - dyrektor biura (kom. 530-339-039, mailowo a.gryzewska@ptsr.org.pl) lub Scholastyką Śniegowską - menadżer ds. projektów i promocji (kom. 601-251-441, mailowo s.sniegowska@ptsr.org.pl).

Zobacz także

Wolontariat - Zaangażuj się!
Chcesz nam pomóc?
Wolontariat - Zaangażuj się!
Czytaj więcej
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies