W dniach 12-18 marca obchodzimy święto, którego głównym bohaterem jest mózg. W ciągu tych kilku dni instytucje na całym świecie organizują wydarzenia, warsztaty i wykłady, których celem jest popularyzowanie wiedzy o mózgu, postępach w badaniach jak również o korzyściach jakie przynoszą. Również w Polsce dostępnych jest szereg wydarzeń celebrujących to święto.

W SM występują zaburzenia pracy mózgu i rdzenia kręgowego, natomiast dbanie o zdrowie mózgu jest kluczowe dla spowolnienia postępu choroby. Szybka diagnostyka i bezproblemowy dostęp do terapii hamujących przebieg SM są głównymi elementami zachowania zdrowego mózgu, ale inne czynniki – takie jak dieta, unikanie palenia papierosów czy sport są również nieodzowne.

Z okazji Tygodnia Mózgu, wszystkie osoby zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem „Zdrowie Mózgu: Poradnik dla chorych na stwardnienie rozsiane”, opracowanym na podstawie raportu „Brain Health: Time Matters in MS”, którego rekomendacje wspiera Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego.


Załączniki: zdrowie mozgu w sm.pdf


tutaj lista pięciu ostatnio opublikowanych wiadomości
tutaj lista pięciu najczęściej czytanych wiadomości
Polub nas na facebooku Polub nas na facebooku