KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Przewodnik dla nowozdiagnozowanych

Diagnoza stwardnienia rozsianego zwykle spada na nas niespodziewanie. Czasem krótko po wystąpieniu pierwszych objawów, innym razem może być efektem dłuższego procesu diagnostycznego, szczególnie gdy objawy nie są podręcznikowe. To trudny okres, któremu mogą towarzyszyć silne emocje - lęk, gniew, smutek. Może pojawić się bardzo wiele pytań, o to jak teraz będzie wyglądało twoje życie, jak przeważnie przebiega choroba, jakie są metody leczenia itp. Wielu chorych chce wiedzieć jak ich przypadek wygląda się na tle średniej, szukają konkretnych przykładów, do których mogliby się odnieść. Zdarza się też, że osoby krótko po diagnozie nie wiedzą za bardzo o co maja pytać i chciałyby uzyskać ogólne informacje o stwardnieniu rozsianym.
Nasza strona ma za zadanie ci pomóc, dostarczyć podstawowej wiedzy i odpowiedzieć na najczęstsze pytania. Zakładka dla osób krótko po diagnozie stworzona jest po to, abyś nie musiał/a przedzierać się przez wszystkie treści na naszej stronie od razu. Chcemy zapoznać cię z tematem krok po kroku. Jeśli coś wyda ci się niejasne lub po prostu zechcesz zgłębić dane zagadnienie, dopytać- zapraszamy do kontaktu z naszą Infolinią.

Możesz dzwonić (22 127 48 50) lub pisać (cism@ptsr.org.pl), chętnie odpowiemy! Proponujemy także wsparcie psychologiczne i konsultacje neurologiczne.

6 najważniejszych kroków w SM

  1. Jeśli zdiagnozowano u Ciebie rzutowo-remisyjną postać SM – jak najszybciej porozmawiaj z lekarzem o możliwościach dostępnego leczenia.

  2. Wiedza to władza - miej władzę nad swoim SM i szukaj informacji, które są Ci niezbędne. W tym celu stworzyliśmy dla Ciebie tę stronę.

  3. SM może zmienić wiele w Twoim życiu, ale nie musi nim zawładnąć. Wiele zależy od Ciebie.

  4. Każdy choruje inaczej. Nie bez powodu SM nazywane jest chorobą tysiąca twarzy. Nie każdy z opisanych problemów i objawów musi dotyczyć Ciebie.

  5. SM to tylko jeden z elementów Twojego życia. Zadbaj również o inne, nie pozwól by choroba zajęła najważniejsze miejsce w Twoim życiu.

  6. Jeżeli nie znajdziesz tutaj wszystkich interesujących Cię informacji, udaj się do lekarza lub zadzwoń na Infolinię SM (22 127 48 50). Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i zaproponujemy darmowe publikacje. Nie pozostawimy Cię bez wsparcia.

Wypełnij formularz

Tak
Jestem w trakcie diagnozowania
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies