KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Doradcza Komisja Medyczna PTSR

Działania Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego od wielu lat wspierane są przez Doradczą Komisję Medyczną (DKM) PTSR. W skład Komisji wchodzą uznani polscy specjaliści w dziedzinie stwardnienia rozsianego. DKM tworzą zarówno neurolodzy zajmujący się pacjentami dorosłymi jak i pediatrycznymi. Wielu z nich to nie tylko doświadczeni klinicyści, ale również znakomici badacze, którzy od lat prowadzą badania naukowe nad SM i NMOSD.

Regularnie organizujemy spotkania Komisji, aby omówić kwestie związane z diagnostyką i terapią SM oraz z problemami sytemu opieki zdrowotnej. Przedstawiciele DKM  aktywnie uczestniczą także w  naszych działaniach rzeczniczych, towarzysząc nam w czasie debat, posiedzeń Parlamentarnego Zespołu ds. Stwardnienia Rozsianego czy innych wydarzeń, gdzie istotną rolę odgrywa głos środowiska medycznego. To dzięki m.in. działaniom Doradczej Komisji Medycznej w programach lekowych, refundowanych przez Ministerstwo Zdrowia zaszło tak wiele pozytywnych dla osób z SM i z NMOSD zmian.

Przewodniczącym DKM niezmiennie od lat pozostaje pan prof. Krzysztof Selmaj, który poszczycić się może również wieloletnim zasiadaniem w Radzie ECTRIMS (European Committee for Treatment and Research in Multiple Sclerosis), której obecnie jest Honorowym Członkiem. Ostatnie wybory składu Prezydium DKM odbyły się 1 grudnia 2022 roku.

Obecny skład Doradczej Komisji Medycznej PTSR:

Prof. dr hab. n. med. Krzysztof Selmaj – PrzewodniczącySpecjalista neurolog z ponad 30 letnim doświadczeniem w diagnostyce i leczeniu chorób neurologicznych, w tym wiele lat pracy w ośrodkach akademickich Anglii i USA. Kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Neurologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Prof. dr hab. n. med. Katarzyna Kotulska -Jóźwiak - Wiceprzewodnicząca - Specjalista neurolog i neurolog dziecięcy. Kierownik Kliniki Neurologii i Epileptologii Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”

Dr n. med. Robert Bonek - Wiceprzewodniczący - Specjalista neurolog. Ordynator oddziału Neurologii i Neuroimmunologii Klinicznej Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądz. 

Prof. zw. dr hab. n. med. Marcin Mycko – Sekretarz - Specjalista neurolog. Kierownik Kliniki Neurologii Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Szczecinie, członek zarządu ECTRIMS.

Dr hab. n. med. Waldemar Brola, profesor nadzw. Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach Specjalista  neurolog.Kierownik Oddziału Neurologii z Oddziałem Udarowym Szpitala Specjalistycznego w Końskich

Dr n. med. Jakub Gierczyński, MBA – ekspert systemu ochrony zdrowia

Prof. dr hab. n. med. Sergiusz Jóźwiak Kierownik Kliniki Neurologii Dziecięcej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Prof. dr hab. n. med. Jerzy Kotowicz - Specjalista neurolog. Wieloletni kierownik Kliniki Neurologicznej Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie i profesor Wojskowej Akademii Medycznej.

Dr n. med. Aleksandra Podlecka - Piętowska - Specjalista neurolog z Katedry i Kliniki Neurologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Prof. dr hab. n. med. Konrad RejdakPrezes Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, Kierownik Oddziału Neurologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Kliniczny nr 4 w Lublinie.

Dr n. med. Marcin WnukSpecjalista neurolog. Katedra i Klinika Neurologii, Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum w Krakowie.

Dr n. med. Jacek Zaborski - Specjalista neurolog. Kierownik Oddziału Neurologicznego z Pododdziałem udarowym i rehabilitacji neurologicznej.

Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies