KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Doradcza Komisja Medyczna PTSR

Działania Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego od wielu lat wspierane są przez Doradczą Komisję Medyczną (DKM) PTSR. W skład Komisji wchodzą najbardziej uznani neurologowie w Polsce, którzy specjalizują się w stwardnieniu rozsianym. Specjaliści ci zajmują się zarówno pacjentami dorosłymi jak również pediatrycznymi. Wielu z nich to również znakomici badacze, którzy oprócz pracy z osobami z SM, prowadzą badania naukowe.

Regularnie organizujemy spotkania Komisji, aby omówić kwestie związane z terapią SM i problemami sytemu opieki zdrowotnej. Co więcej, przedstawiciele DKM dołączają aktywnie do naszych działań rzeczniczych, towarzysząc nam w czasie debat, posiedzeń Parlamentarnego Zespołu ds. Stwardnienia Rozsianego czy innych wydarzeń, gdzie istotną rolę odgrywa głos lekarzy. To dzięki m.in. Doradczej Komisji Medycznej w programach lekowych, refundowanych przez Ministerstwo Zdrowia zaszło tak wiele pozytywnych dla osób z SM zmian.

Przewodniczącym DKM pozostaje od lat prof. Krzysztof Selmaj, który poszczycić się może również zasiadaniem przez wiele lat w Radzie ECTRIMS (European Committee for Treatment and Research in Multiple Sclerosis).

Skład Doradczej Komisji Medycznej PTSR:

Prof. dr hab. n. med. Krzysztof Selmaj – Przewodniczący - Specjalista neurolog z ponad 30 letnim doświadczeniem w diagnostyce i leczeniu chorób neurologicznych, w tym wiele lat pracy w ośrodkach akademickich Anglii i USA. Kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Neurologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Prof. dr hab. n. med. Jerzy Kotowicz - Wiceprzewodniczący - Przez wiele lat był kierownikiem Kliniki Neurologicznej Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Autor licznych prac naukowych poświęconych neurologii i neurofizjologii klinicznej. 

Prof. dr hab. n. med. Anna Członkowska - Zawodowo związana z Akademią Medyczną w Warszawie oraz z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. W instytucie była Kierownikiem II Kliniki Neurologicznej. Od 1996 do 1999 przewodniczyła Polskiemu Towarzystwu Neurologicznemu.

Prof. dr hab. n. med. Konrad Rejdak - Przewodniczący elekt Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, Kierownik Oddziału Neurologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Kliniczny nr 4 w Lublinie.

Prof. dr hab. n. med. Sergiusz Jóźwiak - Kierownik Kliniki Neurologii Dziecięcej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Prof. dr hab. n. med. Katarzyna Kotulska-Jóźwiak - Kierownik Kliniki Neurologii i Epileptologii Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”

Dr n. med. Jacek Zaborski - Kierownik Oddziału Neurologicznego (z Pododdziałem udarowym i rehabilitacji neurologicznej)

Dr n. med. Waldemar Brola - Kierownik Oddziału Neurologii z Oddziałem Udarowym Szpitala Specjalistycznego w Końskich

Dr n. med. Aleksandra Podlecka-Piętowska - Neurolog z Katedry i Kliniki Neurologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies