KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Darowizny pieniężne

Wszystko, co robi nasza organizacja dla osób z SM i ich rodzin, jest bezpłatne. Pomoc świadczymy w całej Polsce, wspierając chorych, którzy dopiero otrzymali diagnozę jak i tych, którzy zmagają się ze stwardnieniem rozsiany od lat.  

Wspólnie z nami zmieniaj na lepsze życie ludzi, których codzienność została przez chorobę wywrócona do góry nogami. Potrzebujemy Twojego wsparcia!

Darowizny pieniężne (inne niż 1% podatku)

  • 20 zł - tyle kosztuje wysyłka kilku bezpłatnych publikacji,
  • 75 zł - tyle kosztuje godzina pracy specjalisty z naszej poradni psychologicznej,
  • 120 zł - tyle kosztuje godzina konsultacji prawnika.
  • 4 000 zł - tyle kosztuje zorganizowanie spotkania dla osób z SM.

W pomaganiu ważna jest każda złotówka, niezależnie ile zdecydujesz się nam podarować.

Jeśli wesprzesz nas finansowo, oprócz pomocy w realizacji naszych działań statutowych, będziesz mógł - jako osoba fizyczna - odliczyć sobie darowiznę w wysokości do 6% dochodu w deklaracji rocznej za rok, w którym nam ją przekazałeś (Art. 26 §1 pkt 9 i 10 ustawy o podatku od osób fizycznych). Natomiast osoby prawne (tj. spółki prawa handlowego, jak: spółka akcyjna lub spółka z o.o.) mogą odliczyć sobie darowiznę w wysokości 10% dochodu w deklaracji rocznej za rok, w którym przekazały tą darowiznę (art. 18 §1 pkt 1ustawy o podatku od osób prawnych). Darowizny rozliczysz łatwo np. w programie e-pity. 

Chcesz zrobić przelew?

Dane naszego konta do przelewu tradycyjnego:

Nr konta: 37 1440 1390 0000 0000 1568 3902
Nazwa instytucji: Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego
Adres: ul. Nowolipki 2a, 00-160, Warszawa
NIP: 526-16-73-344

Chcesz zrobić przelew on-line?
Możesz też bezpiecznie poprzez stronę: https://ptsr.org.pl/chce-pomoc

Co po przekazaniu darowizny?

My będziemy mogli realizować dzięki Tobie nasze działania statutowe, a Ty odliczysz darowiznę. Pamiętaj, abyś zachował, w razie kontroli:
1. dowód wpłaty na rachunek bankowy obdarowanego (w dowodzie wpłaty warto wskazać cel dokonywanej darowizny pokrywający się z jednym z powyżej wymienionych),
2. dokument, z którego wynika wartość tej darowizny, posiadający dane obdarowanego oraz oświadczenie obdarowanego o jej przyjęciu - w przypadku darowizny innej niż pieniężna (np. pisemna umowa darowizny).

Pamiętaj, abyś wykazał w zeznaniu rocznym kwotę przekazanej darowizny, kwotę dokonanego odliczenia oraz danych pozwalających na identyfikację obdarowanego.

Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies