KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Darowizny pieniężne

Wszystko, co robi nasza organizacja dla osób z SM i ich rodzin, jest bezpłatne i ogólnodostępne! Pomoc świadczymy w całej Polsce, wspierając chorych, którzy dopiero otrzymali diagnozę jak i tych, którzy zmagają się ze stwardnieniem rozsiany od lat.  

Wspólnie z nami zmieniaj na lepsze życie ludzi, których codzienność została przez chorobę wywrócona do góry nogami. Potrzebujemy Twojego wsparcia!

Darowizny pieniężne (inne niż 1,5% podatku)

  • 25 zł - tyle kosztuje wysyłka kilku bezpłatnych publikacji,
  • 90 zł - tyle kosztuje godzina pracy specjalisty z naszej poradni psychologicznej,
  • 140 zł - tyle kosztuje godzina konsultacji prawnika.
  • 6 000 zł - tyle kosztuje zorganizowanie spotkania dla osób z SM z udziałem specjalistów (lekarza neurologa, psychologa czy fizjoterapeuty).

W pomaganiu ważna jest każda złotówka, niezależnie ile zdecydujesz się nam podarować.

Jeśli wesprzesz nas finansowo, oprócz pomocy w realizacji naszych działań statutowych, będziesz mógł - jako osoba fizyczna - odliczyć sobie darowiznę w wysokości do 6% dochodu w deklaracji rocznej za rok, w którym nam ją przekazałeś (Art. 26 §1 pkt 9 i 10 ustawy o podatku od osób fizycznych). Natomiast osoby prawne (tj. spółki prawa handlowego, jak: spółka akcyjna lub spółka z o.o.) mogą odliczyć sobie darowiznę w wysokości 10% dochodu w deklaracji rocznej za rok, w którym przekazały tą darowiznę (art. 18 §1 pkt 1ustawy o podatku od osób prawnych). Darowizny rozliczysz łatwo np. w programie e-pity. 

Chcesz zrobić przelew?

Dane naszego konta do przelewu tradycyjnego:

Nr konta: 37 1440 1390 0000 0000 1568 3902
Nazwa instytucji: Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego
Adres: ul. Nowolipki 2a, 00-160, Warszawa
NIP: 526-16-73-344

Przelew tradycyjny do pobrania u dołu strony.

Chcesz zrobić przelew on-line?
Możesz też bezpiecznie poprzez stronę: https://ptsr.org.pl/chce-pomoc

Co po przekazaniu darowizny?

My będziemy mogli realizować dzięki Tobie nasze działania statutowe, a Ty odliczysz darowiznę. Pamiętaj, abyś zachował, w razie kontroli:
1. dowód wpłaty na rachunek bankowy obdarowanego (w dowodzie wpłaty warto wskazać cel dokonywanej darowizny pokrywający się z jednym z powyżej wymienionych),
2. dokument, z którego wynika wartość tej darowizny, posiadający dane obdarowanego oraz oświadczenie obdarowanego o jej przyjęciu - w przypadku darowizny innej niż pieniężna (np. pisemna umowa darowizny).

Pamiętaj, abyś wykazał w zeznaniu rocznym kwotę przekazanej darowizny, kwotę dokonanego odliczenia oraz danych pozwalających na identyfikację obdarowanego.

<a href='https://www.siepomaga.pl/ptsr' title='Siepomaga.pl - zbiórki charytatywne'>
<iframe frameborder='0' height='200px' scrolling='no' src='https://www.siepomaga.pl/organizacja/ptsr/banner' width='100%'></iframe>
</a>

Pliki do pobrania
Polecenie przelewu wersja tradycyjnaPlik: pdf, Rozmiar: 263.12 KB
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies