KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

MS Nurse Pro

MS Nurse Professional to bezpłatny, e-learningowy program nauczania skierowany przede wszystkim do pielęgniarek, ale i przedstawicieli innych zawodów medycznych, którzy opiekują się osobami ze stwardnieniem rozsianym.

Stworzony został przez grupę Multiple Sclerosis-Nurse Empowering EDucation (MS-NEED), w skład której wchodzą: European Multiple Sclerosis Platform (której Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego jest członkiem), Organisation of Multiple Sclerosis Nurses i Rehabilitation in MS. MS-NEED aktywnie wspiera pielęgniarki w Europie, dostrzegając ich centralną rolę w procesie opieki i pracy multidyscyplinarnego zespołu zajmującego się pacjentem ze stwardnieniem rozsianym.

Celem programu jest umożliwienie pielęgniarkom i innym specjalistom opieki medycznej zdobycia solidnej wiedzy i umiejętności we wszystkich obszarach dotyczących opieki nad pacjentem chorym na SM (m.in. w zakresie symptomatologii, diagnostyki i leczenia). MS Nurse Professional składa się z 6 modułów dydaktycznych (Zrozumieć SM, Objawy kliniczne, Diagnoza oraz ocena, Leczenie, Opieka i Wsparcie, Rehabilitacja (dostępna na razie w języku angielskim)), bogatych w informacje, ryciny, filmy i praktyczne informacje, które mają wspomóc proces uczenia się. Dodatkowo, w modułach znajdują się przypadki kliniczne, które ułatwiają zrozumienie materiału. Zakres tematyczny programu to kilkadziesiąt godzin. Uczenie się można jednak przerwać w dowolnym momencie, a potem powrócić do nauki w bardziej dogodnej chwili.

Program został akredytowany i zatwierdzony przez wiele szacownych instytucji, m.in. Royal College of Nursing. MS Nurse Professional. 

Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego współpracuje z European Multiple Sclerosis Platform przy opracowywaniu polskiej wersji językowej programu. Prace te obejmują weryfikację językową i merytoryczną zawartych w programie informacji oraz pomoc w promowaniu narzędzia.

Strona www: www.msnursepro.org

Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies