KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Projekty realizowane z budżetu państwa

W 2024 r. Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego realizuje projekty finansowane lub dofinansowane z:

Narodowego Instytutu Wolności w ramach Programów:

Rozwoju Organizacji Obywatelskich (PROO) 


Projekt "By działać skuteczniej - wsparcie rozwoju instytucjonalnego Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego"

 

Cel działania: W okresie 1.09.2024-31.12.2026 w ramach projektu organizacja doprowadzi do powstania i wdrożenia strategii rozwoju fundraisingu PTSR. Strategia wyznaczy kierunki działań na najbliższy czas i będzie bardzo szczegółowym i konkretnym dokumentem operacyjnym. Działania podjęte w ramach projektu: szkolenia, warsztaty i konsultacje oraz realizacja celów szczegółowych mają na celu wzmocnienie oddziałów już istniejących, poprawę ich sytuacji finansowej na rzecz większej stabilności. W ramach działań wdrożymy konkretne działania fundraisingowe tak, by możliwy był dalszy rozwój PTSR. Efektem tych działań będzie wzmocnienie organizacji - poszerzenie źródeł finansowania w Oddziałach terenowych o nowe poza państwowe źródła finansowania (darowizny, zbiórki publiczne, odpłatną działalność pożytku publicznego, zbiórki urodzinowe na Facebooku, portale crowfundingowe itp.), wdrożenie konkretnych rozwiązań i działań, warsztaty i szkolenia, poszerzenie narzędzi do ich zdobywania oraz umiejętność obsługi tych narzędzi (media społ./apele).

Rządowego Wsparcia Rozwoju Organizacji Pozarządowych (PRWROP)

Projekt "By działać skuteczniej - rozwój oferty pomocowej Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego"



Cel zadania: W okresie 1.01.24-30.06.25 przeprowadzenie działań skierowanych do osób ze stwardnieniem rozsianym (SM) i z niepełnosprawnościami i ich bliskich: - rozszerzenie oferty poradnianej w ramach Specjalistycznej poradni o nowych specjalistów: fizjoterapeutę i dietetyka. Ten pierwszy w ramach projektu dostępny ogólnopolsko, a dietetyk - lokalnie, - utrzymanie ciągłości ogólnopolskiego poradnictwa informacyjnego, udzielanego w ramach Infolinii SM. - zdywersyfikowanie oferty poradnianej o stacjonarne spotkania grupowe z dietetykiem. - zakup i wdrożenie systemu informatycznego poprawiającego przepływ informacji między specjalistami (poprzez stworzenie scentralizowanego systemu przepływu informacji), polepszającego jakoś usług i ułatwiającego koordynację poradnictwa.

Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

w ramach konkursu "Możemy więcej" 

Kierunek pomocy 3 - "Razem łatwiej - Infolinia SM i Specjalistyczna ogólnopolska poradnia dla osób ze stwardnieniem rozsianym"
 
Cel zadania: Kształtowanie zaradności osobistej i rehabilitacja społeczna osób z niepełnosprawnościami - chorych na SM oraz poprawa jakości ich życia poprzez dostarczenie informacji oraz specjalistycznego wsparcia psychologicznego, socjalno-prawnego, neurologicznego, dietetycznego oraz pielęgniarskiego i fizjoterapeutycznego i wiedzy ułatwiającej codzienne życie i zwiększającej aktywność. Czas trwania projektu: 1.04.2024-31.03.2025.

Kierunek pomocy 5 - "XII Abilimpiada SM"


Cel zadania: aktywizacja i integracja społeczna osób z niepełnosprawnościami (OzN), wzrost ich aktywności i motywacji do realizacji działań, a także rozwój nowych umiejętności. Czas trwania projektu: 01.06.2024-31.10.2024