KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Asystent osoby z niepełnosprawnościami

Osoby z niepełnosprawnościami, którym potrzebne jest wsparcie w codziennym funkcjonowaniu mogą korzystać z usług asystentów w ramach programów oferowanych przez różne instytucje.
 
Asystent może wspierać swojego podopiecznego w wyjściu, powrocie oraz/lub dojazdach, zakupach, załatwianiu spraw urzędowych, nawiązaniu kontaktu/współpracy z różnego rodzaju organizacjami, korzystaniu z dóbr kultury (np. muzeum, teatr, kino, galerie sztuki, wystawy), wykonywaniu czynności dnia codziennego.
 
Limit godzin usług asystenta przypadających na osobę zależna jest od poszczególnego programu. Co ważne, asystent nie wykonuję usług opiekuńczych ani medycznych.
 
O tym jakie instytucje lub organizacje oferują wsparcie asystenta osoby zainteresowane powinny dowiadywać się w biurach polityki społecznej lub zdrowotnej danej gminy lub powiatu, Ośrodkach Pomocy Społecznej, Gminnych Ośrodkach Pomocy Społecznej, Powiatowych Centrach Pomocy Rodzinie lub organizacjach pozarządowych wspierających osoby z niepełnosprawnością. 
 
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies