KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

WSPÓŁPRACA Z BIZNESEM

„Moim celem nigdy nie było tylko stworzyć firmę. Wielu ludzi mylnie sądzi, że przez to nie dbam o przychody, zyski i tym podobne rzeczy. Ale nie być tylko firmą oznacza dla mnie, że robimy nie tylko biznes – budujemy coś, co naprawdę uczyni świat lepszym.”

- Mark Zuckerberg, CEO i założyciel Facebooka

Odpowiedzialny, społecznie zaangażowany biznes ma szansę wiele zmienić, dlatego zapraszamy do współpracy.Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego współpracuje od lat z wieloma firmami małymi i dużymi, a także z korporacjami. Zawsze nawiązanie współpracy poprzedza seria spotkań podczas, których razem z naszymi Partnerami obmyślamy jakie projekty chcielibyśmy wspólnie zrealizować.Wprowadzamy w życie plany i cele, które razem obraliśmy. Dotacje i darowizny od firm stanowią obecnie około 70% -80% naszego budżetu projektowego. Naszymi największymi darczyńcami są firmy i korporacje działające w obszarze ochrony zdrowia, farmaceutyczne oraz produkujące środki higieniczne czy artykuły rehabilitacyjne - gdyż razem mamy wspólne cele - poprawę funkcjonowania i jakości życia osób chorych na SM i ich rodzin. Współpracujemy także z innymi firmami, które chcą pomagać i się angażować.Forma i zakres współpracy jest zawsze wypadkową naszych możliwości i poziomu zaangażowania firm.

Działając wspólnie zmienimy na lepsze świat wielu chorych i ich bliskich. Robimy to dobrze i odpowiedzialnie. Działaj z nami!

Korzyści dla firmy:

- realna możliwość wpływu na rzeczywistości, która nas otacza

- renomę firmy zaangażowanej i aktywnej społecznie

- promocja Twoich produktów i usług 

- Partnerstwo Strategiczne

Jak Twoja firma może z nami współpracować?

- realizując wspólne projekty i działania o charakterze informacyjnym, edukacyjnym i charytatywnym

- angażując się w ogólnopolskie wydarzenia i eventy dobroczynne

- wolontariat pracowniczy

- realizując pay - roll

Ogólnopolskie wydarzenia i eventy dobroczynne

Akcja Podaj serce to wydarzenie, w którym udział bierze wiele małych i dużych firm.Akcja prowadzona jest od 1999 r. kiedy to po raz pierwszy studenci Uniwersytetu Warszawskiego – tancerze Zespołu Pieśni i Tańca UW „Warszawianka”– zorganizowali pierwszy występ, z którego dochód został przekazany PTSR. Od tego czasu co roku organizowane są koncerty, a w ich organizacje zaangażowanych jest wiele firm i sponsorów, którzy przekazują swoje produkty czy usługi na loterię fantową, która przeprowadzana jest podczas koncertu. Dochód z loterii jest przekazywany naszemu Towarzystwu.

Wolontariat Pracowniczy

Wolontariat pracowniczy to nic innego jak wolontariat, w który angażuje się firma, zachęcając swoich pracowników do pomocy. Ponieważ potrzebujemy wsparcia w naszych programach wydawniczych, informacyjnych i poradniczych, podczas eventów i wydarzeń, do pomocy osobom niepełnosprawnym - możliwości współpracy są ogromne! 

Program pay-roll!

Pay-roll - czyli program składki pracowniczej - forma dobrowolnego i regularnego wsparcia finansowego przekazywanego przez pracowników firm lub instytucji na rzecz organizacji. Co miesiąc, określona kwota potrącana jest przez pracodawcę z pensji danego pracownika. Zwykle jest to kwota stanowiąca końcówkę wynagrodzenia (np.: 13,25 zł, 54,12 zł, 75,96 zł). Często, do każdej złotówki przekazywanej przez pracownika, firma dokłada drugą, podwajając tym samym kwotę, która trafia do organizacji.

Odpisy od wynagrodzeń mogą być dokonane tylko na podstawie pisemnej deklaracji pracownika, w której wyraża on wolę przekazywania konkretnej kwoty na wskazany cel. Pracownik może w każdej chwili zrezygnować z udziału w programie, a także zmienić wysokość udzielanego wsparcia. Raz w miesiącu, księgowość firmy, przy sporządzaniu listy płac, odlicza zadeklarowaną kwotę od poborów i przekazuje zebraną łączną kwotę na konto bankowe naszej  organizacji. Ponieważ odpisy przekazywane są w formie darowizny, pracownik może skorzystać z odpisu podatkowego do wysokości 6% podstawy opodatkowania, a firma do 10%.

Od wielu lat w naszym systemie pay - roll z wielkim zaangażowaniem wspierają nas pracownicy:

Marszałkowskiego Urzędu Województwa Mazowieckiego 

oraz pracownicy firmy Bayer         

Jeśli Ty lub Twoja firma jest zainteresowana współpracą z naszym Towarzystwem zapraszamy do kontaktu !

  Anna Gryżewska - dyrektor biura

kom. 530-339-039  mailowo: a.gryzewska@ptsr.org.pl

Zobacz także

Wolontariat
Chcesz nam pomóc?
Wolontariat
Czytaj więcej
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies