KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Objawy NMOSD

Objawy NMOSD mogą przypominać te obecne w SM. To najczęściej:
- ciężki niedowład kończyn dolnych a nawet taki, który obejmuje wszystkie kończyny, osłabienie mięśni;
- nawracające zapalenie nerwów wzorkowych i idące za tym problemy z widzeniem objawiające się ograniczeniem pola widzenia, bólem gałki ocznej, a nawet - z czasem - trwałą ślepotą. Objawy mogą dotyczyć jednego lub obojga oczu.

U osób chorych pojawić się może również czkawka, nudności i wymioty, zawroty głowy, neuralgia nerwu trójdzielnego, niezborność ruchów, problemy z przełkaniem, a także świąd, narkolepsja (ataki zasypiania).

NMOSD powoduje również utrzymujący się ból i zmęczenie (62–86% pacjentów zgłasza ból, w tym ból neuropatyczny, który jest obecny pomimo częstego stosowania dostępnych obecnie leków przeciwbólowych).

Zaburzenie funkcji poznawczych, depresja, lęk czy problemy ze snem, zaburzenia zachowania również pojawiają się u pacjentów chorujących na NMOSD.

Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies