- O SM
- Życie z SM
- NMOSD
- O PTSR
- Chcesz pomóc?
- Jak pomagamy
- Specjaliści
Infolinia
+48 22 127 48 50Centrum Informacyjne SM (CISM) działa od 2006 roku. W CISM Informatorzy, przeszkoleni i posiadający szeroką wiedzę z zakresu SM, udzielają informacji o stwardnieniu rozsianym: jego objawach, leczeniu, rehabilitacji, a także o wszystkich innych kwestiach dotyczących SM osobiście bądź w ramach Ogólnopolskiej Infolinii SM.
Ze wsparcia Centrum Informacyjnego SM i Infolinii SM w 2022 roku skorzystało ponad 1000 osób.
Działania Centrum Informacyjnego SM to nie tylko udzielanie informacji. Jeśli masz problemy z dostępem do leczenia albo rehabilitacji, potrzebujesz wsparcia w prowadzeniu rozmów z przedstawicielami opieki medycznej możesz swój problem zgłosić Informatorowi na Infolinii. Zostanie on przekierowany odpowiednim osobom, które prowadzą działania rzecznicze.
Zadzwoń pod numer telefonu: 22 127 48 50, od poniedziałku do piątku w godzinach 9-16. Możesz napisać też e-mail na adres: cism@ptsr.org.pl.
W ramach działań Centrum Informacyjnego SM możesz również otrzymać od nas darmowe publikacje dotyczące SM - Biblioteczka, a także magazyn SM Express (link do wszystkich numerów).
Konsultacje ze specjalistami
W Centrum Informacyjnym można również skorzystać ze wsparcia w ramach Specjalistycznej poradni, w której pracują: psychologowie, prawnik, pracownik socjalny, neurolog, dietetyka i pielęgniarka SM. Jeżeli chcesz umówić się na spotkanie osobiste (w Warszawie) lub rozmowę telefoniczną z naszymi specjalistami, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego (kliknij) lub zadzwoń 22 127 48 50. Tak szybko, jak zwolni się miejsce, wybrany specjalista skontaktuje się z tobą w celu ustalenia dogodnego terminu rozmowy.
Centrum Informacyjne (Infolinia SM) współfinansowane jest przez:
Informacje o projekcie: Projekt pn. "Razem łatwiej - Infolinia SM i Specjalistyczna poradnia dla osób ze stwardnieniem rozsianym".
Cel zadania: Kształtowanie zaradności osobistej i rehabilitacja społeczna OzN chorych na SM oraz poprawa jakości ich życia poprzez poprzez
dostarczenie: informacji, specjalistycznego wsparcia: psychologicznego, socjalno-prawnego, neurologicznego, dietetycznego i
pielęgniarskiego i narzędzi ułatwiających codzienne życie i zwiększających aktywność.