KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Centrum Informacyjne SM i Infolinia SM

Centrum Informacyjne SM (CISM) działa od 2006 roku. W CISM Informator, przeszkolony i posiadający szeroką wiedzę z zakresu SM, udziela informacji o stwardnieniu rozsianym: jego objawach, leczeniu, rehabilitacji, a także o wszystkich innych kwestiach dotyczących SM osobiście bądź w ramach Ogólnopolskiej Infolinii SM. Ze wsparcia Centrum Informacyjnego SM i Infolinii SM w 2023 roku skorzystało ponad 1100 osób.

Działania Centrum Informacyjnego SM to nie tylko udzielanie informacji.
Jeśli masz problemy z dostępem do leczenia albo rehabilitacji, potrzebujesz wsparcia w prowadzeniu rozmów z przedstawicielami opieki medycznej możesz swój problem zgłosić Informatorowi. Zostanie on przekierowany odpowiednim osobom, które prowadzą działania rzecznicze.
Dzwonić możesz pod numer telefonu:
 22 127 48 50, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16. Możesz napisać też e-mail na adres: cism@ptsr.org.pl.  

W ramach działań Centrum Informacyjnego SM możesz również otrzymać od nas darmowe publikacje dotyczące SM - Biblioteczka, a także magazyn SM Express (link do wszystkich numerów).

Konsultacje ze specjalistami
W ramach Centrum Informacyjnego SM działa również Specjalistyczna poradnia, w której można skorzystać z bezpłatnego wsparcia psychologów, prawnika, pracownika socjalnego, neurologa, dietetyka, pielęgniarki SM oraz fizjoterapeuty. Skorzystaj klikając na ten link.Centrum Informacyjne SM, a w jego ramach Infolinia SM, współfinansowane jest przez:

                       

                         

Informacje o projekcie: Projekt pn. "Razem łatwiej - Infolinia SM i Specjalistyczna poradnia dla osób ze stwardnieniem rozsianym".
Cel zadania: Kształtowanie zaradności osobistej i rehabilitacja społeczna OzN chorych na SM oraz poprawa jakości ich życia poprzez poprzez
dostarczenie: informacji, specjalistycznego wsparcia: psychologicznego, socjalno-prawnego, neurologicznego, dietetycznego i
pielęgniarskiego i narzędzi ułatwiających codzienne życie i zwiększających aktywność. 

  Informacje o projekcie: Projekt pn. "By działać skuteczniej - rozwój oferty pomocowej Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego"
Cel zadania: W okresie 01.01.24-30.06.25 przeprowadzenie działań skierowanych do osób ze stwardnieniem rozsianym (SM) i z niepełnosprawnościami i ich bliskich: - rozszerzenie oferty poradnianej w ramach Specjalistycznej poradni o nowych specjalistów: fizjoterapeutę i dietetyka. Ten pierwszy w ramach projektu dostępny ogólnopolsko, a dietetyk - lokalnie, - utrzymanie ciągłości ogólnopolskiego poradnictwa informacyjnego, udzielanego w ramach Infolinii SM. - zdywersyfikowanie oferty poradnianej o stacjonarne spotkania grupowe z dietetykiem. - zakup i wdrożenie systemu informatycznego poprawiającego przepływ informacji między specjalistami (poprzez stworzenie scentralizowanego systemu przepływu informacji), polepszającego jakoś usług i ułatwiającego koordynację poradnictwa.

Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies