- O SM
- Życie z SM
- O NMOSD
- O PTSR
- Chcesz pomóc?
- Jak pomagamy
- Dla specjalistów
Infolinia
+48 22 127 48 50ZESPÓŁ SPECJALISTYCZNEJ PORADNI PTSR
PSYCHOLOŻKI/PSYCHOTERAPEUTKI
Agata Wiśniewska
Psycholog i psychoterapeuta, który pracuje zarówno z osobami świeżo po diagnozie jak i pacjentami doświadczającymi choroby przewlekłej. Uzyskała tytuł magistra psychologii na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, gdzie specjalizowała się w psychologii klinicznej. Następnie ukończyła 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii Instytutu Psychologii Zdrowia w Warszawie. Szkoliła się również się w terapii zaburzeń psychicznych osób dorosłych w ramach warszawskiego Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Pomaga przy trudnościach w radzeniu sobie ze stresem i lękiem związanym z chorobą, zaburzeniach emocjonalnych oraz stanach depresyjnych. Specjalizuje się w pracy z pacjentami zmagającymi się z trudnościami w obszarze relacji z innymi ludźmi, samooceną oraz osobami doświadczającymi przemocy w środowisku domowym.
Ilona Staszewska
Psycholog, psychoterapeuta, prowadzi psychoterapię w nurcie poznawczo-behawioralnym. Od przeszło 10 lat pracuje w Poradni Psychologicznej PTSR, zawodowo związana jest też z Oddziałem Leczenia Zaburzeń Nerwicowych Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Otwocku. Zajmuje się terapią zaburzeń lękowych, depresyjnych, pomaga osobom, które doświadczają kryzysów w życiu osobistym, zawodowym i przejawiającym problemy z adaptacją w trudnych sytuacjach.
Edyta Brykalska
Specjalista psycholog kliniczny, psychoterapeuta. Absolwentka Wydziału Psychologii KUL oraz Kursu Psychoterapii organizowanego przez Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic Szpitala Klinicznego im. J. Babińskiego w Krakowie, rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Ukończyła 4 letnie szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie psychologia kliniczna w Akademii Pedagogiki Specjalnej uzyskując tytuł specjalisty psychologa klinicznego. Uczestniczyła w licznych kursach z zakresu seksuologii CMKP oraz grupie Balinta. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Posiada ponad 13- letnie doświadczenie zawodowe, które uzyskała pracując jako psycholog i psychoterapeuta. Pracuje m.in. w Szpitalu Bielańskim w Warszawie oraz Poradni Zdrowia Psychicznego SZPZLO Praga-Północ. Zajmuje się diagnostyką kliniczną i psychoterapią osób dorosłych cierpiących z powodu zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych, zaburzeń osobowości oraz doświadczających trudności w relacjach z innymi, zmagających się z kryzysami emocjonalnymi.
Swoją pracę poddaje regularnej superwizji u certyfikowanego superwizora.
Chcesz zapisać się do konkretnej psycholożki? Nic prostszego!
Wystarczy, że w formularzu zgłoszeniowym wpiszesz imię i nazwisko wybranej przez ciebie specjalistki albo zgłosisz je konsultantowi na Infolinii SM.
PRACOWNIK SOCJALNY
Marcin Skroczyński
Dyplomowany pracownik socjalny. Ukończył Szkołę Pracowników Służb Społecznych w Warszawie uzyskując dyplom pracownika socjalnego a następnie studia licencjackie na Uniwersytecie Kardynała St. Wyszyńskiego w Warszawie na kierunku politologia - specjalizacja praca socjalna. Od 2002 r. pracuje w Oddziale Warszawskim Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego a od 2010 r. pełni dyżury w Centrum Informacyjnym SM PTSR. Pomaga osobom i rodzinom które znajdują się w trudnej sytuacji rodzinnej, finansowej, zdrowotnej, zawodowej, społecznej. Jego rolą jest opieka nad potrzebującymi i organizowanie im pomocy, udzielanie porad, kierowanie do właściwych instytucji, współpraca z organizacjami, które odpowiadają za organizowanie określonej formy pomocy.
PRAWNIK
Piotr Mięsek
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rehabilitacją zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych. Z Polskim Towarzystwem Stwardnienia Rozsianego współpracuje od wielu lat, udzielając szerokiego wsparcia osobom z SM i ich bliskich z zakresu: prawa pracy (m.in. praw pracowniczych), prawa cywilnego (rodzinnego, spadkowego, postępowania przed sądem), ubezpieczeń społecznych. Wspiera również w kwestiach zasiłków i świadczeń.
ADWOKAT
Joanna Obara
Adwokat od 2010 r., członek Izby Adwokackiej w Warszawie, od czternastu lat prowadzi własną kancelarię adwokacką, zajmuje się prawem gospodarczym i medycznym oraz wszystkim tym, co pomiędzy. Zajmuje się obsługą podmiotów gospodarczych, ale lubi wyjść do ludzi, aby im pomagać w rozwiązywaniu problemów prawnych. Udzielała porad prawnych m.in. w Stowarzyszeniu maili bracia ubogich i wiele lat temu w naszej organizacji w PTSR.
NEUROLOŻKA
dr Marzena Maciągowska
Lekarka od wielu lat zajmująca się osobami ze stwardnieniem rozsianym. Specjalista neurologii. Na co dzień pracuje w Wojskowym Instytucie Medycznym Centralnym Szpitalu Klinicznym MON w Klinice Neurologicznej pod kierownictwem profesora Adama Stępnia. Z Polskim Towarzystwem Stwardnienia Rozsianego związana jest od wielu lat.
DIETETYCZKA
Ilona Cichecka
Dietetyczka od wielu lat współpracująca z PTSR. Prowadząca konsultacje w Oddziale Warszawskim PTSR. Na co dzień przyjmuje w Centrum medycznym Vena Med. Jest absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunkach Dietetyka i Zdrowie Publiczne oraz Uniwersytetu SWPS. Ukończyła certyfikowane szkolenie SOIT. W zawodzie pracuje od 15 lat. Jak sama o sobie mówi: "Dietetyka to moja praca i pasja".
PIELĘGNIARKA SM-owa
Barbara Tomczykiewicz
Pielęgniarka SM-owa od lat współpracująca z chorymi na stwardnienie rozsiane. Na co dzień pracuje w Wojskowym Instytucie Medycznym Centralnym Szpitalu Klinicznym MON w Klinice Neurologicznej, na Oddziale Szybkiej Diagnostyki i Terapii Kliniki Neurologicznej, gdzie prowadzona jest diagnostyka i leczenie SM. Posiada także specjalizację internistyczną i neurologiczną.
FIZJOTERAPEUTKA
Joanna Tokarska
Mgr fizjoterapii. Absolwentka warszawskiej AWF pracująca jako fizjoterapeutka w czołowych polskich placówkach zarówno terapeutycznych, jak i szkoleniowych. Autorka rozdziału dotyczącego roli fizjoterapeuty w rehabilitacji seksualnej u osób ze schorzeniami neurologicznymi w „Zaburzenia seksualne a fizjoterapia” red. M. Starzec-Proserpio PZWL Warszawa 2023. Autorka poradnika „Rehabilitacja w SM”, PTSR, Warszawa 2022. Autorka rozdziału omawiającego wytyczne postępowania fizjoterapeutycznego Amerykańskiego Towarzystwa Fizjoterapii dotyczącego poprawy funkcji lokomotorycznych w stanie przewlekłym po udarze mózgu, niekompletnym uszkodzeniu rdzenia kręgowego oraz po urazach czaszkowo-mózgowych w „Fizjoterapia zgodna z zasadami Evidence-Based Practice. Omówienia międzynarodowych wytycznych praktyki” red. M. M. Płaszewski, Z. Wroński, Biała Podlaska 2022. Współautorka rozdziału dotyczącego fizjoprofilaktyki w udarach mózgu w „Kompendium fizjoprofilaktyki” red. M. Grygorowicz i M. Podhorecka, Poznań 2020. Z zamiłowania entuzjastka mediów społecznościowych. Prowadzi projekt „Fizjopozytywni" zrzeszający ponad 20 tysięcy miłośników fizjoterapii w ramach którego propaguje wiedzę przydatną w praktyce fizjoterapeutów.
Wsparcie psychologiczne, neurologiczne, pielęgniarskie, dietetyczne, prawne, socjalne od 01.04 2023 do 30.03.2024 współfinansowane jest przez:
Wsparcie fizjoterapeutyczne w okresie od 01.02.2024 do 30.06.2024 współfinansowane jest przez: