- O SM
- Życie z SM
- O NMOSD
- O PTSR
- Chcesz pomóc?
- Jak pomagamy
- Dla specjalistów
Infolinia
+48 22 127 48 50"55 000 twarzy stwardnienia rozsianego w Polsce"
"Naszą misją jest poprawa jakości życia osób ze stwardnieniem rozsianym oraz zapewnienie dostępu do leczenia i rehabilitacji oraz różnych form wsparcia tak, by mogły realizować swoje pasje, spełniać marzenia, pracować i aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym.
Bezpośrednio działając wspieramy chorych i ich bliskich, mówimy o SM w przestrzeni publicznej, wpływamy na polskie prawo, by jak najlepiej chroniło dobro chorych."
Zrzeszamy ok. 3,5 tys. członków w 25 oddziałach na terenie całej Polski, choć pomagamy wszystkim chorym na stwardnienie rozsiane, których jest w Polsce 55 000. Współpracujemy z lokalnymi organizacjami zajmującymi się pomocą osobom ze stwardnieniem rozsianym i z niepełnosprawnościami oraz organizacjami działającymi na rzecz osób chorych na SM z całego świata. Reprezentujemy polskich chorych na SM na forum międzynarodowym, jesteśmy członkiem Europejskiej Platformy SM (European Multiple Sclerosis Platform - EMSP) i Międzynarodowej Federacji Towarzystw Stwardnienia Rozsianego (Multiple Sclerosis International Federation - MSIF).
Poprzez nasze działania staramy się także podnieść świadomość społeczną dotyczącą stwardnienia rozsianego oraz wywierać wpływ na organy władzy państwowej, walcząc o łatwiejszy i niedyskryminujący dostęp do leków i rehabilitacji.
Bezpośrednia pomoc chorym na stwardnienie i ich bliskim jest udzielana w oddziałach, a także w biurze RG PTSR. Prowadzimy ogólnopolską infolinię o SM i poradnię specjalistyczną, w której udzielane jest bezpłatne wsparcie psychologiczne i prawne oraz socjalne dla chorych na SM, odbywają się też bezpłatne konsultacje neurologiczne, wydajemy książki i broszury dla chorych i ich rodzin, nagrywamy webinary i organizujemy szkolenia oraz warsztaty dla środowiska osób z SM i ich bliskich, edukujemy i informujemy o chorobie. W naszych oddziałach prowadzona jest rehabilitacja domowa i stacjonarna, usługi asystenckie i wsparcie psychologiczne - wiele zleży tu od oddziału.