KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

13 Październik , 2009

IV Bieszczadzki Dzień Osób Niepełnosprawnych

UstrzykiJuż czwarty raz w Ustrzykach Dolnych odbył się Bieszczadzki Dzień Osób Niepełnosprawnych. Jak co roku odbywały się w Lutowiskach i Czarnej wystawy prac wychowanków poszczególnych instytucji zajmujących się osobami niepełno-sprawnymi w powiecie bieszczadzkim a finał miał miejsce tradycyjnie w Ustrzyckim Domu Kultury. Pierwszy raz w gronie organizatorów tej imprezy uczestniczył Oddział Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego w Ustrzykach Dolnych, pierwszy raz też publicznie na scenie wystąpił ustrzycki Klub Capoeira.

Aby zakończyć wyliczanie co w tym roku było pierwszy raz to trzeba jeszcze dodać że pierwszy raz imprezę wsparły firmy związane z medycyną, a mianowicie Firma Farmaceutyczna Merck-Serono Polska z Warszawy oraz Life + z Gorlic sprzęt pomocowy( wózki, protezy, ortezy itp.). Program był jak co roku bardzo napięty i bogaty, prowadzącym był dyrektor Ustrzyckiego Domu Kultury pan Wojciech Szott który przywitał wszystkich uczestników w tym zaproszonych gości z Warszawy, Rzeszowa, Słowacji, Ukrainy, władze powiatu bieszczadzkiego, przedstawicieli gmin z Lutowisk, Czarnej oraz Ustrzyk Dolnych.

Po części oficjalnej odbyły się występy artystyczne z udziałem: „Promyka Nadziei”, WTZ, DPS Moczary, SOS-W, ŚDS, gości z Ukrainy i Słowacji oraz wspomnianego Klubu Capoeira. Około godziny 13.00 wszyscy uczestnicy przenieśli się, też po raz pierwszy, do dawnego Domu Górnika gdzie był przygotowany obiad dla wszystkich uczestników imprezy. W początkowym zamyśle miał to być poczęstunek w „ Parku pod dębami ” ale że dzień wcześniej zapowiadało się załamanie pogody wobec tego przeniesiono dalszy ciąg imprezy do zarezerwowanego na wszelki wypadek wyżej wymienionego miejsca. Po obiedzie, dwu- daniowym, były tańce, ciastka oraz do wyboru kawa lub herbata.

Oddział PTSR oraz przez nas sprowadzeni sponsorzy zorganizowali przy wejściu do Ustrzyckiego Domu Kultury prezentację, poprzez wyłożenie własnych ulotek oraz innych wydawnictw związanych ze swoją działalnością. Materiały wyłożone nawet miały powodzenie i  to nie tylko wśród nas ale i gości z Ukrainy oraz Słowacji. W imprezie udział wzięło około 220 osób wraz z zaproszonymi gośćmi.

Organizatorzy : Bieszczadzkie Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Promyk Nadziei” w Ustrzykach Dolnych, Dom Pomocy Społecznej w Moczarach, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czarnej, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lutowiskach, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ustrzykach Dolnych, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ustrzykach Dolnych, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ustrzykach Dolnych, Środowiskowy Dom Samopomocy w Ustrzykach Dolnych, Oddział Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego w Ustrzykach Dolnych, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ustrzykach Dolnych, Zarząd Rejonowy PCK, Stowarzyszenie Rozwoju Domu Pomocy Społecznej w Moczarach oraz Ustrzycki Dom Kultury.

Sponsorzy: Merck-Serono Polska w Warszawie, Life + w Gorlicach, Starosta Powiatu w Ustrzykach Dolnych, Burmistrz Miasta i Gminy w Ustrzykach Dolnych, Wójt Gminy Lutowiska, Wójt Gminy Czarna.

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies