KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

29 Maj , 2020
Przewodniczący PTSR o Światowym Dniu SM

Przewodniczący PTSR o Światowym Dniu SM

Z okazji Światowego Dnia SM Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego - Tomasz Połeć kieruje do Państwa kilka słów na temat tegorocznego święta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z jego treścią.

Treść listu:

30 maja obchodzony jest Światowy Dzień Stwardnienia Rozsianego (SM) - choroby, która na całym świecie dotyka około 2,5 miliona osób, a w Polsce ok. 50 tysięcy. Serdecznie zachęcam Państwa do wspólnego celebrowania tego wydarzania!

Osoby z SM oraz ich bliskich gorąco namawiam do dzielenia się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami, zaś pozostałych Państwa do wsłuchania się w głos osób zmagających się z tą wciąż nieuleczalną chorobą neurologiczną. Niech Światowy Dzień Stwardnienia Rozsianego będzie dla nas wszystkich platformą wzajemnego porozumienia oraz szansą na dalszą poprawę warunków życia osób z SM.

Hasło tegorocznych obchodów: „SM. Więzi, kontakty, relacje” podkreśla znaczenie stosunków międzyludzkich i dobrych relacji, które pomagają osobom z SM spełniać swoje marzenia oraz pełnić role życiowe. Więzi są podstawową i najistotniejszą potrzebą życia ludzkiego. Ich rola jest nie do przecenienia, otwórzmy się więc na potrzeby chorych z SM. Pokażmy, jak są ważni i zachęćmy ich do mówienia głośno o tym, jak radzą sobie z barierami w codziennym życiu. W dobie pandemii koronawirusa, która nie tylko utrudniła osobom z SM dostęp do świadczeń zdrowotnych, ale także u wielu zwiększyła poczucie osamotnienia i nasiliła obawy o przyszłość, budowanie więzi, udzielanie wzajemnego wsparcia i współpraca nabierają szczególnego znaczenia.

Jestem przekonany, że włączając się w obchody Światowego Dnia Stwardnienia Rozsianego, każdy z Państwa nie tylko pomaga podnosić świadomość społeczną na temat choroby, ale co ważniejsze, okazuje solidarność i daje siłę osobom z SM, by nie rezygnowały z marzeń, pasji, codziennych przyjemności i normalnego funkcjonowania.

Jeszcze raz zachęcam Państwa do wspólnego celebrowania Światowego Dnia Stwardnienia Rozsianego. Twórzmy więzi, relacje i kontakty tak bardzo potrzebne do budowania lepszego jutra osób z SM i ich bliskich.

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies