KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

21 Luty , 2011

Już w tą niedzielę rusza wyprawa na Ural Subpolarny.

Ural Subpolarny to jedno z niewielu miejsc w Europie, w których przyroda i kultura regionalnych plemion zachowała się w pierwotnej postaci. Większość terenu pokrywa lasotundra i tundra. W górnych partiach dominuje nietypowe dla północnych gór ukształtowanie alpejskie i występują lodowce.

Czwórka śmiałków ruszających zdobyć ten szczyt dedykuje swoją wyprawę chorym na stwardnienie rozsiane. Jak sami piszą napędza ich:

Miłość, do przyrody i do gór.

Pasja, przez którą nie możemy zasnąć nocą. Nawet gdy pozwoli, włada naszymi snami.

Ciekawość, która pcha nas coraz dalej, głębiej, wyżej.

Złość, że Polska jest na samym końcu rankingów poziomu opieki nad ludźmi dotkniętymi stwardnieniem rozsianym, a wiedza obywateli jest jedynie śladowa na temat tej przewlekłej choroby.

Determinacja, by zmienić ten stan rzeczy!Celem wyprawy jest Narodnaja - najwyższa góra europejskiej części Rosji (Chanty-Mansyjski Okręg Autonomiczny) i Uralu Subpolarnego, z uwagi na położenie również uznawana za najtrudniej dostępny szczyt "Korony Europy". Mimo stosunkowo niewielkiej wysokości po raz pierwszy została zdobyta dopiero w 1927 roku przez A. N. Alieszkow. W literaturze i na mapach spotykane są również nazwy - Narodna lub Naroda.(źródło: Wikipedia)

Wyprawa potrwa około 4 tygodnie.

Trzymajmy za nich kciuki! Więcej na http://www.dziaba.com/

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies