KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

24 Maj , 2021
Światowy Dzień SM

Światowy Dzień SM

Światowy Dzień Stwardnienia Rozsianego (SM) to międzynarodowe święto osób ze stwardnieniem rozsianym oraz całej społeczności działającej na rzecz walki z tą chorobą. Obchodzony jest 30 maja każdego roku w kilkudziesięciu państwach na całym świecie. Światowy Dzień SM został zainicjowany przez Międzynarodową Federację Stwardnienia Rozsianego (ang. Multiple Sclerosis International Federation, MSIF) oraz organizacje pacjenckie. Celem obchodów jest budowanie wspólnoty pomiędzy osobami z SM, ich bliskimi, środowiskiem medycznym i organizacjami pacjenckimi działającymi na całym świecie, a także podnoszenie świadomości społecznej na temat stwardnienia rozsianego. 

Tegoroczny temat Światowego Dnia SM, tak jak poprzednio brzmi „SM. Więzi, kontakty, relacje” podkreśla rolę relacji międzyludzkich, jako elementu radzenia sobie z chorobą i walki z różnymi przeciwnościami. Zachęca do wspólnego podejmowania działań, do wzajemnego wspierania się, do współpracy z różnymi instytucjami i światem nauki, do walki z wykluczeniem. Hasło nabiera szczególnej mocy w dobie panującej epidemii COVID-19, która zmieniła życie wielu ludzi, m.in. jeszcze bardziej utrudniła dostęp do usług medycznych i specjalistów, co w przypadku osób z SM miało istotne znaczenie. Dlatego obecnie jeszcze bardziej liczy się solidarność i wzajemne wsparcie. Budowanie więzi jest istotne nie tylko w walce z wykluczeniem, osamotnieniem, ale sprzyja też dobremu zdrowiu i poczuciu szczęścia.

Poniżej znaleźć można agendę obchodów oraz informację o tym jak się zaangażować:

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies