KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

25 Czerwiec , 2021

Rekomendacje Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji dot. leków na SM

14 czerwca odbyła się Rada Przejrzystości Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji (AOTMiT), w trakcie której rozpatrywano wnioski dotyczące objęcia refundacją leków okrelizumab oraz ozanimod w ramach I linii leczenia SM (program lekowy B.29), dla pacjentów z rzutowo-remisyjną postacią SM.
 
Prof. Krzysztof Selmaj i Sekratarz Generalna PTSR – Dominika Czarnota-Szałkowska mieli możliwość wyrażenia opinii na temat zasadności refundacji obu preparatów, reprezentując tym samym głos środowiska pacjentów oraz ekspertów, którzy wnioskują o rozszerzanie wachlarza leków dostępnych dla pacjentów w ramach I linii.
 
Prezes AOTMiT wydał rekomendacje: 
- pozytywną dla włączenia leku okrelizumab do listy leków I-liniowych, 
- negatywną w przypadku ozanimodu.
 
Pod koniec ubiegłego roku Prezes Agencji wydał pozytywną rekomendację dla refundacji leku siponimod u osób z wtórnie postępującą postacią SM. Również w przypadku tego preparatu PTSR wyraził swoją pozytywną opinie. Niestety lek wciąż nie znajduje się w wykazie refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych Ministerstwa Zdrowia. Mimo naszych pism kierowanych do Ministerstwa Zdrowia, nie otrzymaliśmy żadnej informacji o tym kiedy stanie się on faktycznie dostępny dla osób z wtórnie postępującym SM.


Linki do rekomendacji:
ocrelizumab - https://bipold.aotm.gov.pl/assets/files/zlecenia_mz/2021/065/SRP/U_25_151_14062021_s_74_Ocrevus_ocrelizumabum_w_ref_zacz.pdf
Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies