KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

16 Lipiec , 2021
Reakcja Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego w sprawie refundacji siponimodu!

Reakcja Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego w sprawie refundacji siponimodu!

Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego wystąpiło z pismem do pana Ministra Macieja Miłkowskiego, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia, ws. refundacji leku siponimod (Mayzent).

Preparat ten jest wskazany w leczeniu dorosłych pacjentów z aktywną wtórnie postępującą postacią stwardnienia rozsianego (ang. secondary progressive multiple sclerosis, SPMS) i już w ubiegłym roku uzyskał pozytywną opinię Rady Przejrzystości i Prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Po raz kolejny nie znalazł się jednak w wykazie refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych. Wobec licznych pytań kierowanych do naszej organizacji, Przewodniczący PTSR -  Tomasz Połeć po raz kolejny zwrócił się do Ministerstwa Zdrowia z prośbą o informację w przedmiotowej sprawie.

Treść pisma skierowanego do Ministra Miłkowskiego w załączniku.

Pliki do pobrania
Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies