KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

06 Kwiecień , 2011

Rusza trzeci etap kampanii edukacyjnej „Mam SM”

W kwietniu rozpoczyna się kolejny etap ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej "Mam SM" poświęconej stwardnieniu rozsianemu, która skierowana jest bezpośrednio do studentów kierunków medycznych. W ramach kampanii przyszli lekarze i pielęgniarki mogą "poczuć", jak wygląda codzienne życie osób chorych na SM.

Duże zainteresowanie kampanią "Mam SM" prowadzoną wśród studentów medycyny w 2010 r. zadecydowało o kontynuacji akcji na kolejnych uczelniach. "Symulacja MamSM.pl, która jest nieodłącznym elementem kampanii, umożliwia przyszłym lekarzom lepsze zrozumienie objawów choroby jaką jest stwardnienie rozsiane. W tym roku akcje kierujemy również do studentów pielęgniarstwa. Dzięki symulacji mogą wczuć się w codzienne problemy swoich pacjentów, co zaowocuje ich skutecznym leczeniem i rehabilitacją w przyszłości" - informuje Magdalena Bober z firmy Gedeon Richter Marketing Polska Sp. z o.o., która jest inicjatorem kampanii.

Podczas dwudniowych akcji na uczelniach medycznych w najczęściej odwiedzanych przez studentów miejscach zostaną ustawione specjalne stoiska komputerowe, przy których będzie można zapoznać się z symulacją MamSM.pl, a także otrzymać materiały edukacyjne na temat stwardnienia rozsianego.Pokaż Mam SM na większej mapie

Akcje edukacyjne w ramach wiosennej edycji odbędą się w:

  • Rzeszowie (5-6.04), hol na parterze Wydziału Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego (ul. Warszawska 26),
  • Opolu (13-14.04), hol główny Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej (ul. Katowicka 68),
  • Legnicy (15-16.04), hol główny Wyższej Szkoły Medycznej (ul. Powstańców Śląskich 3),
  • Łodzi (18-19.04), parter budynku nr 1 Uniwersytetu Medycznego (Plac Hallera 1),
  • Olsztynie (29.04), Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. F. Nowowiejskiego (ul. Kościuszki 39).

"Symulacja MamSM.pl jest doskonałym narzędziem edukacyjnym dotyczącym stwardnienia rozsianego. Jestem przekonana, że poznanie objawów SM przez zmierzenie się z symulacją wpłynie na lepsze zrozumienie pacjentów przez przyszłych lekarzy, neurologów i pielęgniarki, którzy mają styczność z chorymi" - mówi Anna Gryżewska, Sekretarz Generalna Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, które wspiera kampanię.

Akcję po raz kolejny będzie wspomagać Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA - Poland. "Cieszę się, że jesteśmy zaangażowani w akcję "Mam SM" dedykowaną właśnie nam, studentom medycyny. Bardzo ważne jest, aby przyszli lekarze podczas kontaktu z pacjentami chorymi na SM potrafili "wczuć się" w ich problemy i spojrzeć na chorobę z ich perspektywy, a symulacja MamSM.pl właśnie to im umożliwia" - informuje Łukasz Durajski z IFMSA - Poland.

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies