KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

08 Kwiecień , 2011

Zmarł prof. Hubert Kwieciński

Hubert Kwieciński

Zmarł wybitny naukowiec prof. Hubert Kwieciński, specjalista w dziedzinie neurologii, autor wielu prac i publikacji naukowych i dydaktycznych. Od początku swojej drogi zawodowej był związany z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym. W latach 1990-2011 piastował stanowisko kierownika Katedry i Kliniki Neurologii I Wydziału Lekarskiego.

Przez dwie kadencje pełnił funkcję konsultanta krajowego w dziedzinie neurologii. W latach 1996-1997 był członkiem zespołu doradców marszałka Senatu RP.

Profesor Kwieciński był dla wielu pokoleń lekarzy wychowawcą, oddanym nauczaniu wykładowcą, promotorem wielu przewodów doktorskich i habilitacyjnych.

Został uhonorowany wieloma odznaczeniami, w tym Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Krzyżem Zasługi. Wielokrotnie był wyróżniany nagrodami naukowymi, dydaktycznymi i organizacyjnymi rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, ministra zdrowia oraz międzynarodowych towarzystw naukowych.

http://www.rynekzdrowia.pl/Po-godzinach/Warszawa-odszedl-prof-Hubert-Kwiecinski,107888,10.html
Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies