KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

17 Sierpień , 2021
Kiedy lek siponimod znajdzie się na liście refundacyjnej ?

Kiedy lek siponimod znajdzie się na liście refundacyjnej ?

W związku z często powtarzającym się w ostatnim czasie zapytaniem ze strony Pacjentów na temat ewentualnego terminu pojawienia się leku siponimod na liście refundacyjnej Ministerstwo Zdrowia informujemy, iż w dalszym ciągu oczekujemy na odpowiedź Pana Ministra Macieja Miłkowskiego, do którego pismo w powyższej sprawie wystosowaliśmy z dniem 14 lipca br.
Jak już wspominaliśmy w poście z 16 lipca br., lek sipomimod (Mayzent) uzyskał pozytywną rekomendację Prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji w ubiegłym roku. Jednak wobec braku odpowiedzi ze strony Ministerstwa Zdrowia trudno przewidzieć, kiedy pacjenci z aktywną wtórnie postępującą postacią SM (SPMS) będą mogli rozpocząć leczenie.
Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies