KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

17 Październik , 2021
Webinar "Zaburzenia urologiczne u kobiet. Co powinnaś wiedzieć, chorując na SM?

Webinar "Zaburzenia urologiczne u kobiet. Co powinnaś wiedzieć, chorując na SM?

Zaburzenia pracy pęcherza moczowego są jednym z częstych objawów stwardnienia rozsianego, pojawiających się na różnych etapach choroby i wynikających z nieprawidłowego działania układu nerwowego. Mogą różnić się nasileniem, od okazjonalnego nietrzymania moczu aż do nagłego parcia, które jest tak silne, że trudno zdążyć do toalety. Oprócz SM, na zaburzenia pracy pęcherza moczowego wpływać może wiek, osłabienie mięśni miednicy (np. poprzez przebyte ciąże), schorzenia współtowarzyszące,

Dysfunkcje układu moczowego mogą w istotny sposób wpływać na codzienne funkcjonowanie, obniżając jakość życia i samoocenę. Szczęśliwie, jest wiele metod na efektywne radzenie sobie z tym zaburzeniem, ważna jest jednak wiedza i konsultacja ze specjalistami.

Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego i Fundacja PTSR zapraszają na webinar skierowany do kobiet z SM pt. „Zaburzenia urologiczne u kobiet. Co powinnaś wiedzieć, chorując na SM.”

 Prelegentkami będą:
- dr Hanna Szweda – lekarka ze specjalizacją w dziedzinie ginekologii i położnictwa.
- Joanna Piórek-Wojciechowska – fizjoterapeutka uroginekologiczna, prowadząca stronę i profil na Instagramie „Kobieca fizjoterapia” (https://kobiecafizjoterapia.pl/).

Spotkanie poprowadzi Dominika Czarnota-Szałkowska.

KIEDY:
27.10.2021, godz.: 18:00

GDZIE
Facebook Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego

Partnerzy: Bristol Myers Squibb, Merck

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies