KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

19 Październik , 2021

Czym jest pierwotnie postępująca postać SM?

Czym jest PPMS?

Dzisiaj chcemy powiedzieć więcej o różnych postaciach SM, a w szczególności jednej – pierwotnie postępującej.

Zgodnie z obowiązująca klasyfikacją możemy wyróżnić 3 główne postacie stwardnienia rozsianego: tę najczęściej występującą, czyli rzutowo-remisyjną (RRMS), wtórnie postępującą (SPMS) oraz pierwotnie postępującą (PPMS), która dotyka jedynie ok. 10% osób z SM.

Diagnoza PPMS nie jest łatwa, zazwyczaj wymaga nawet kilku lat obserwacji. Do niedawna nie było żadnej skutecznej opcji terapeutycznej dostępnej dla tej grupy chorych. Na szczęście od dwóch lat refundowany jest w Polsce pierwszy lek na wczesną postać pierwotnie postępującą SM.

W trakcie tegorocznej SyMfonii zapraszamy do zapoznania się z naszymi infografikami, które prezentują najważniejsze informacje o PPMS oraz zwracają uwagę na różnice między postacią rzutowo-remisyjną a pierwotnie postępującą.

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies