KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

21 Październik , 2021
Dlaczego warto się leczyć lekami DMT?

Dlaczego warto się leczyć lekami DMT?

Dziś trochę o leczeniu. Pewnie wielu z Was, zwłaszcza osobom świeżo po diagnozie, przemknęła przez głowę myśl – czy warto przyjmować leki modyfikujące przebieg choroby? „Nie odczuwam obecnie żadnych objawów choroby, to po co się leczyć?”, „Nie wydaje mi się, żebym czuł/a się lepiej po lekach?”, „Co ze skutkami ubocznymi terapii?”, „Ile to leczenia ma w ogóle trwać?!” Co by było, gdyby się nie leczyć, mimo zaleceń lekarza…

Należy pamiętać, że aktywność SM może być widoczna (w postaci rzutu czy pogorszenia objawów) albo pozostawać ukryta, ale wciąż niebezpieczna. Dowody naukowe mówią jasno - średnio tylko 1 zmiana demielinizacyjna na 10 powoduje rzut a pozostałe uszkodzenia mogą zachodzić w sposób bezobjawowy.

Aby zwiększyć szanse zachowania sprawności przez całe życie, należy jak najwcześniej rozpocząć leczenie i kontrolować postęp choroby.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi infografikami, w których znajdziecie informacje, dlaczego warto podejmować leczenie, gdy tylko macie taką możliwość!

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies