KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

22 Październik , 2021
O trudnościach w obszarze funkcjonowania psychicznego

O trudnościach w obszarze funkcjonowania psychicznego

Dziś, z okazji SyMfonii serc, chcielibyśmy poruszyć temat trudności, jakie osoby z SM mogą napotkać w obszarze funkcjonowania psychicznego.

Nasza ekspertka – psycholog i psychoterapeutka Agata Wiśniewska, współpracująca z Poradnią Specjalistyczną PTSR, od wielu lat wspierająca osoby ze stwardnieniem rozsianym opowiada o 3 najczęściej występujących problemach: zaburzeniach poznawczych, zaburzeniach afektywnych (nastroju) oraz zaburzeń lękowych.

Wszystkie one mogą pojawić się w życiu chorych na stwardnienie rozsiane częściej niż w populacji ogólnej. Dlatego ważne jest, aby mówić o nich głośno. Problemy psychiczne nie są powodem do wstydu, a gdy zaobserwujemy u siebie niepokojące objawy, powinniśmy niezwłocznie szukać pomocy u specjalistów, ponieważ w ten sposób dajemy sobie szansę by poczuć się lepiej i odzyskać psychiczną równowagę.

Czy wiecie, że w Poradni Specjalistycznej PTSR możecie korzystać z bezpłatnego wsparcia psychologicznego? Wystarczy umówić się przez formularz na https://ptsr.org.pl/specjaliscialbo zadzwonić pod 22 127 48 50.

Poradnię w roku 2021/2022 finansujemy dzięki wsparciu:

Powrót