KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

28 Kwiecień , 2022
Odpowiedź ws. satranlizumabu

Odpowiedź ws. satranlizumabu

W odpowiedzi na pismo z dnia 19 stycznia 2022 r. dotyczące uwzględnienia satralizumabu na wykazie technologii lekowych o wysokim poziomie innowacyjności, otrzymaliśmy informację, że produkt leczniczy Enspryng (satralizumab) był przedmiotem oceny w ramach tworzenia drugiego wykazu technologii lekowych o wysokim poziomie innowacyjności, we wskazaniu: chorób ze spektrum zapalenia nerwów wzrokowych oraz rdzenia kręgowego (przestarzale: zespół Devic’a), monoterapii lub w skojarzeniu z terapią immunosupresyjną u pacjentów dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat, u których występują przeciwciała IgG przeciwko akwaporynie-4 (AQP4-IgG).

Produkt leczniczy Enspryng (satralizumab) znajduje się na wykazie technologii lekowych o wysokim poziomie innowacyjności. Przedmiotowy wykaz został już przygotowany przez Agencję, przekazany do Ministra Zdrowia oraz opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej Agencji (https://bipold.aotm.gov.pl/index.php/tli/7669-wykaz-tli-2022). Poinformował nas Prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji - pan dr n. med. Roman Topór-Mądry. "Bardzo się z tego cieszymy - skomentował tą informację Przewodniczący PTSR pan Tomasz Połeć - jest to kolejny krok w dobrym kierunku na drodze poprawy dostępności do leczenia chorych na stwardnienie rozsiane w Polsce."

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies