KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

30 Maj , 2022
Debata pn. „Pacjent z SM w centrum interdyscyplinarnej opieki medycznej”

Debata pn. „Pacjent z SM w centrum interdyscyplinarnej opieki medycznej”

Światowy Dzień SM 2022 - „Pacjent z SM w centrum interdyscyplinarnej opieki medycznej” właśnie zakończyła się  debata online z udziałem zaproszonych gości, przedstawicieli lekarzy neurologów, specjalistów, pielęgniarek oraz pacjentów i organizacji SM-owych.

Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego zaprezentowało postulaty PTSR  i podjęło dyskusję w trzech panelach dyskusyjnych poświęconych :

 1. Diagnostyce SM
 2. Leczeniu osób chorych na SM
 3. Kompleksowej opiece dla osób chorych na SM.

  W debacie brali m.in.: Prof. Selmaj, Prof. Rejdak, Prof. Kułakowska, Prof. Adamczyk-Sowa, dr Bonek, Prof. Maciej Krawczyk, Poseł Anna Kwiecień, Poseł Mirosław Suchoń, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Maciej Miłkowski, Malina Wieczorek, Monika Łada (StwardnienieRozsiane.Info), dr Gierczyński Jakub, Prof Katarzyna Kotulska-Jóźwiak, dr n med Marcelina Skrzypek-Czerko oraz przedstawiciele PTSR - pan Tomasz Połeć Przewodniczący PTSR oraz Dominika Czarnota-Szałkowska - Sekretarz Generalna.

  Link do debaty: https://fb.watch/dkqCNmwlOk/

  Światowy Dzień SM to święto zainicjowane przez Międzynarodową Federację SM (MSIF). Daje poczucie wspólnoty osobom z SM, a także podnosi świadomość społeczną na temat tej choroby.  Tegoroczny temat Światowego Dnia SM: „SM. Więzi, kontakty, relacje” (MS Connections) podkreśla rolę relacji międzyludzkich, jako bardzo istotnego elementu radzenia sobie z chorobą. Zachęca do wspólnego podejmowania działań, do wzajemnego wspierania się, do współpracy z różnymi instytucjami i światem nauki, do walki z wykluczeniem. Z okazji obchodów przypinamy pomarańczową wstążeczkę – symbol solidarności z osobami chorującymi na stwardnienie rozsiane.

  W tym roku, w dniach 23-30 maja Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego przeprowadziło kampanię informacyjną, w trakcie której zaprezentowane zostaną ciekawe materiały i wywiady dot. życia z chorobą i sposobów na radzenie sobie z SM. Kulminacją obchodów była właśnie zakończona debata z udziałem specjalistów opieki zdrowotnej, Ministra Macieja Miłkowskiego, parlamentarzystów oraz przedstawicieli organizacji SM-owych. Rozmawiamy o tym jak usprawnić proces diagnozy, jak osiągnąć europejskie standardy leczenia, czym jest kompleksowa opieka nad pacjentem z SM i czy jesteśmy w stanie to wszystko wprowadzić w życie. Jedną z większych bolączek środowiska klinicystów, a przede wszystkim polskich pacjentów, jest ograniczony dostęp do nowoczesnych, wysokoskutecznych terapii SM.  

   Zapraszamy do wspólnego świętowania, a także do wsparcia nas w ramach zbiórki na:  https://www.siepomaga.pl/stwardnienie-rozsiane-wsparcie

  Tegoroczne obchody Światowego Dnia SM zostały objęte patronatem Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek Neurologicznych.

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies