KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

11 Sierpień , 2022
Pacjenci pytają o problemy w sferze seksualnej

Pacjenci pytają o problemy w sferze seksualnej

Odpowiadamy: Stwardnienie rozsiane może dotykać te obszary układu nerwowego, które mogą odpowiadać za funkcje seksualne. Ponadto, objawy stwardnienia rozsianego, takie jak zmęczenie, spastyczność, nietrzymanie moczu również mogą oddziaływać na sferę intymną.

 Współczesna medycyna posiada metody i środki, które mogą wspierać sprawność w tej sferze życia. Aby móc w pełni cieszyć się życiem erotycznym, pomóc może postępowanie objawowe, jak np. uregulowanie funkcji urologicznych, zmniejszenie nadmiernego napięcia mięśni. Należy również nauczyć rozumieć się reakcje własnego ciała i zachęcić do takiego zrozumienia partnera. Warto też pamiętać, że podstawą udanej relacji seksualnej są wzajemna akceptacja, szacunek i bliskość partnerów. Osoby będące w związkach, mogą na różne sposoby podtrzymywać i wzmacniać wzajemne więzi tak, aby ich życie seksualne było wystarczająco satysfakcjonujące.

 Więcej o seksualności można przeczytać w naszych publikacjach, które można zamówić na naszej stronie ptsr.org.pl

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies