KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

23 Sierpień , 2022
Pacjenci pytają o to jak zaplanować opiekę

Pacjenci pytają o to jak zaplanować opiekę

Pacjenci pytają: Mam pod opieką osobę ze stwardnieniem rozsianym. Zastanawiam się, jak mogę się przygotować, by w przyszłości móc ją wspierać?

Odpowiadamy: Plan postępowania w przypadku konkretnej osoby chorującej na SM, będzie zależał od takich czynników jak: postać choroby, wiek chorego, dotychczasowy styl życia i ogólny stan zdrowia (np. występowanie innych chorób). U większości osób niepełnosprawność nie powinna rozwinąć się do takiego stopnia, by potrzebna była całodobowa opieka.

Aby móc wspierać chorego, warto dowiedzieć się więcej o chorobie, możliwościami i ograniczeniami, które powoduje, ale też takimi informacjami jak rehabilitacja, leczenie objawowe czy z aktualnymi przepisami dotyczącymi zasiłków/rent.

Czasem zapewnienie opieki w domu dla osoby chorującej, może się okazać niemożliwe, dlatego warto zapoznać się też, na którymś etapie choroby, z ofertą wyspecjalizowanych instytucji, zarówno prywatnych jak i państwowych, które mogą świadczyć odpowiednie wsparcie.

W ramach Specjalistycznej poradni PTSR istnieje możliwość konsultacji z pracownikiem socjalnym. Zapisać można się poprzez stronę ptsr.org.pl lub pod numerem telefonu Infolinii SM 22 127 48 50 w godzinach 09-16.

Specjalistyczna poradnia wspófinansowana jest przez PFRON.

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies