KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

14 Grudzień , 2022
Pacjenci pytają o premedykację

Pacjenci pytają o premedykację

Pacjenci pytają: Na czym polega premedykacja? Czy jest wykorzystywana w leczeniu SM?
Odpowiadamy: celem premedykacji jest ułatwianie zniwelowanie negatywnych odczuć dotyczących leczenia, a także przyspieszenie powrotu do zdrowia. Każdy pacjent przed zabiegiem chirurgicznym lub przed leczeniem farmakologicznym może odczuwać stres, niepokój i mieć gorszy nastrój. Zadaniem premedykacji jest zniwelowanie negatywnych uczuć i przygotowanie do zabiegu czy operacji. Jest to bezpieczna metoda, stosowana również w przypadku dzieci i osób niepełnosprawnych i starszych.
Premedykacja jest zbiorem czynności i działań, które uspokajają oraz stabilizują organizm przed procedurą. Przygotowanie farmakologiczne poprawia samopoczucie, niweluje napięcie nerwowe oraz ból.
W leczeniu stwardnienia rozsianego stosuje się premedykację przed stosowaniem niektórych leków, żeby zmniejszyć reakcje, wywołane leczeniem.
Celem premedykacji może być zniwelowanie nudności i zawrotów po zabiegu, ochrona autonomicznych reakcji odruchowych, redukcja niepokoju czy zmniejszenie reakcji alergicznych, związanych z podaniem substancji leczniczej.
Więcej dowiesz się dzwoniąc na naszą Specjalistyczną poradnię współfinansowaną przez @pfron_org_pl Zadzwoń: 22 127 48 50 lub e-mailowo: cism@ptsr.org.pl
Powrót