Badanie kliniczne dla osób z wtórnie postępującą postacią SM - rekrutacja!
Przekazujemy informację na temat badania klinicznego prowadzonego przez Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Trwa rekrutacja, osoby spełniające kryteria włączenia mogą kontaktować się z ośrodkiem. Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego nie jest zaangażowane w realizację tego badaniai udostępnia wyłącznie informację na temat trwającej rekrutacji.
MOŻLIWOŚĆ UDZIAŁU W BADANIU KLINICZNYM
II Klinika Neurologii Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie rozpoczyna BADANIE KLINICZNE przeznaczone dla osób z wtórnie postępującą postacią stwardnienia rozsianego, w wieku 30-65 lat, nawet ze znaczną niepełnosprawnością (EDSS do 7,5), którzy nie kwalifikują się do leczenia w dostępnym programie lekowym B.29. W badaniu podawany będzie lek, stosowany już w postaci rzutowo-remisyjnej - kladrybina. Badanie będzie prowadzone z placebo.
Leczenie wtórnie postępującej postaci SM, mimo dostępnych terapii wciąż pozostaje wyzwaniem. Duże nadzieje budzi nowy lek – siponimod, który jest już dostępny w ramach Programu Lekowego. Niestety nie wszyscy chorzy spełniają warunki rozpoczęcia terapii. Zastosowanie kladrybiny w tej postaci choroby może okazać się dla niektórych chorych dostępną alternatywą i szansą na leczenie. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani udziałem w badaniu prosimy o kontakt z II Kliniką Neurologii IPiN drogą mailowa lub telefoniczną.
Czynniki wykluczające możliwość uczestniczenia w badaniu: leczenie kladrybiną w przeszłości, leczenie przeszczepem szpiku i aktywna choroba nowotworowa.
Tytuł projektu: Badanie oceniające skuteczność i bezpieczeństwo polskiej kladrybiny w leczeniu chorych z wtórnie postępującą postacią stwardnienia rozsianego – badanie fazy 2, randomizowane, podwójnie zaślepione, kontrolowane placebo.
Koordynator badania: prof. Iwona Kurkowska-Jastrzębska
Koordynator administracyjny: Dominika Sługocka-Opałka
Kontakt: smleczenie@ipin.edu.pl ; tel. (pn.- pt., od 8.30-15.00) 571 404 280
REKRUTACJA DO BADANIA TRWA DO 31 GRUDNIA 2024
Projekt jest finansowany przez Agencje Badań Medycznych (projekt nr 2021/ABM/02/00002)