KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

02 Kwiecień , 2023
Podsumowanie konferencji "Stwardnienie rozsiane"

Podsumowanie konferencji "Stwardnienie rozsiane"

Spotkanie było okazją do rozmowy na aktualne i istotne tematy dotyczące SM, a prelegentami - eksperci zajmujący się stwardnieniem rozsianym z Polski i świata, m.in. prof. Hans-Peter Hartung, prof. Giancarlo Comi, prof. Ewa Krzystanek, prof. Alicja Kalinowska, dr Robert Bonek.

Dyskutowano m.in. o leczeniu SM u kobiet planujących ciążę; postępie choroby - o tym, co już wiadomo o progresji, o opcjach jej leczenia, o procesach neurodegeneracji (uszkadzania i niszczenia komórek nerwowych); o terapiach rekonstytucyjnych (takich, w których doprowadza się do przebudowy komórek odpornościowych w taki sposób, by wyeliminować te, które są agresorami względem własnego organizmu); badaniach nad nowymi lekami.
W trakcie konferencji odbyła się również sesja poświęcona rezultatom leczenia raportowanym przez pacjentów (ang. patient reported outcomes, PROMS), w której zasiadały osoby chore na SM, a także przedstawiciele organizacji pacjenckich, w tym PTSR.

Zachęcamy do zapoznania się z krótkim podsumowaniem konferencji, przygotowanej przez Wojciecha Mikołuszko - dziennikarza i autora książek - Podsumowanie Konferencji "Stwardnienie rozsiane"

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies