KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

23 Maj , 2023
Światowy Dzień SM - twarze SM

Światowy Dzień SM - twarze SM

Pięć osób, pięć historii życia z SM... Z okazji Światowego Dnia SM chcemy zaprezentować Wam sylwetki osób, które mimo tego, że SM stanęło na ich drodze, nie boją się brać z życiem za barki i dążą do realizacji swoich marzeń. Zadaliśmy im 7 pytań o chorobę, życie, pasje, motywacje, przyszłe plany, wsparcie. Całe wywiady będziecie mogli przeczytać w najbliższym numerze SM Expressu, który ukaże się niebawem.
Dziś przedstawiamy Wam jedną z nich – Kasię, Przewodniczącą Rady Oddziału PTSR w Sławkowie, radną Miasta Sławków i radną Sejmiku Osób Niepełnosprawnych Województwa Śląskiego. Kasia to kobieta o wielu talentach i pięknej duszy. Realizując się jako wokalistka, wydała dwie płyty. Przeczytajcie, co Kasia powiedziała nam o swoich pasjach i marzeniach, które spełnia mimo choroby i co chciałaby Wam przekazać z okazji Światowego Dnia SM.

KASIA
„Mam pasje, które pozwalają mi optymistycznie patrzeć w przyszłość! Pierwszą i chyba najważniejszą jest śpiew. Od kilku lat kształcę swój głos w Studiu Efendi Clue pod kierunkiem Agnieszki Rosy, która jest cudownym nauczycielem, ale również człowiekiem o pięknej duszy. Uwielbiam również spędzać czas przy sztalugach, maluję głównie anioły, ale nie tylko. Uczęszczam na zajęcia do grupy artystycznej Akwamaryn pod kierunkiem Krzysztofa Zięcika, który uczy nas malować obrazy metodą puentylizmu. Stworzył on w swojej pracowni cudowny, magiczny świat, w którym przenosimy się w inne epoki, żyjemy sztuką i zapominamy o kłopotach. Łakoma życia i piękna obok siebie, próbuję również uchwycić swój świat w fotografii. Fotografuję głównie przyrodę, zachody słońca, kwiaty. Uwielbiam fotografię makro."
Chciałabym powiedzieć wszystkim chorym, nie tylko na SM, że warto wymyślić sobie swoje własne sposoby na radzenie sobie z chorobą. Trzeba być otwartym na drugiego człowieka, na świat, bo wtedy nasze życie będzie pełne niespodzianek. Oczywiście, że musimy sobie pozwolić na chwile słabości, na wypłakanie, na wykrzyczenie bólu, inaczej bylibyśmy tylko robotami bez emocji… Ale gdy już to zrobimy, spójrzmy na słońce, gwizdy na pięknym niebie, na ludzi obok - pełnych miłości i żyjmy najpiękniej jak się da!”.

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies