KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

24 Maj , 2023
Światowy Dzień SM - twarze SM

Światowy Dzień SM - twarze SM

Pięć osób, pięć historii życia z SM... Z okazji Światowego Dnia SM chcemy zaprezentować Wam sylwetki osób, które mimo tego, że SM stanęło na ich drodze, nie boją się brać z życiem za barki i dążą do realizacji swoich marzeń. Zadaliśmy im 7 pytań o chorobę, życie, pasje, motywacje, przyszłe plany, wsparcie. Całe wywiady będziecie mogli przeczytać w najbliższym numerze SM Expressu, który ukaże się niebawem.

Dziś przedstawiamy Wam kolejną - Wojtka, dziennikarza oraz autora książek dla dzieci i młodzieży - zarówno literatury faktu, jak i powieści. O najnowszej publikacji Wojtka możecie przeczytać tutaj: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5067554/z-tata-w-swiat-medycyny
Wojtek jest też autorem komiksu dla dzieci z SM, ułatwiającego zrozumienie im tego, czym jest choroba, który stworzył dla naszej organizacji (tutaj możecie go pobrać: https://ptsr.org.pl/uploads/books/KOMIKS%20SM_web.pdf).

Przeczytajcie, co Wojtek powiedział nam o tym, co go motywuje, by się nie poddawać, mimo stwardnienia rozsianego i co chciałaby Wam przekazać z okazji Światowego Dnia SM.

"W życiu codziennym najbardziej pomaga mi żona. A trójka dzieci, które ciągle przeżywają jakieś kryzysy, zmusza mnie, bym skupiał się na ich problemach, a nie własnych. Wspierają mnie też moi rodzice. Sił dodaje mi zawsze obserwacja przyrody. Nie wiem dlaczego, po prostu tak jest. Praca zaś sprawia, że wciąż chce mi się uczyć, tworzyć, rozwijać. To pomaga.
Nie lubię, gdy ktoś mnie poucza, jak mam radzić sobie z chorobą, to i nie będę tego robić innym. Raczej przyglądam się znajomym chorym i czerpię od nich. Od Dorotki, która kiedyś mnie zapytała, co dobrego przyniosła mi choroba. Chciałem odpowiedzieć „a g…”, ale potem jednak znalazłem parę pozytywów. Od Krzysia, który mimo neuralgii twarzy zachował dobry humor, potrafi żartować i emanować ciepłem. Od Danieli, Tadeusza, Ani… Każdy z nich ma w sobie cząstkę, którą podziwiam."

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies