KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

26 Maj , 2023
Światowy Dzień SM - twarze SM

Światowy Dzień SM - twarze SM

Pięć osób, pięć historii życia z SM... Z okazji Światowego Dnia SM prezentujemy Wam opowieści osób, które mimo tego, że SM stanęło na ich drodze, nie boją się brać z życiem za barki i dążą do realizacji swoich marzeń. Zadaliśmy im kilka pytań o chorobę, życie, pasje, motywacje, przyszłe plany, wsparcie. Całe wywiady będziecie mogli przeczytać w najbliższym numerze SM Expressu, który ukaże się niebawem.

Dziś przedstawiamy Wam Martę, która pracuje zawodowo, jest mamą, pisze książki. O jej pierwszej powieści możecie przeczytać tutaj: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5063566/kukulcza-piwnica

Przeczytajcie, co Marta powiedziała nam o tym czym stała się dla niej diagnoza SM i co chciałaby Wam przekazać z okazji Światowego Dnia SM. 

MARTA
"Diagnoza była swojego rodzaju detonatorem dla wszystkich „odkładanych na później” planów. Nagle olśniło mnie, że nie ma żadnego sensu z czymkolwiek czekać na później (poza myciem naczyń – to zawsze można odłożyć na później). Przed 2013 już od długiego czasu odkładałam wyjazd do Japonii, zachodzenie w ciążę czy napisanie książki. Wtedy powiedziałam sobie „dość”. Co jest, jest i niestety chwilowo nie da się SM wyleczyć. Musiałam się wewnętrznie przegrupować i nie czekać z realizacją marzeń i planów (…).
Co jest, jest. Nie mamy wpływu na to, co już się stało i w jakiej znajdujemy się sytuacji. Jedyne na co mamy faktyczny wpływ to to, jak zareagujemy, jakie działania i decyzje podejmiemy dalej. Nie podejmując żadnej próby działania, zostaniesz tam gdzie jesteś. Jeśli ci to nie odpowiada, jakieś działania podjąć musisz (…)."

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies