KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

29 Maj , 2023
Gala SyMfonii serc

Gala SyMfonii serc

Rada Główna PTSR od kilkunastu lat przyznaje, w imieniu Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, odznaczenia „AMBASADOR SM”, podziękowania „SERCA SERC” oraz tytuł „CZŁOWIEK WIELKIEGO SERCA”. Wyróżnienia i odznaczenia przyznajemy raz na dwa lata chcąc wyróżnić tych wszystkich, którzy wspierają nasze towarzystwo, pomagają chorym i działają na ich rzecz. W gronie tym znajdują się osoby prywatne i publiczne, firmy, instytucje państwowe i samorządowe. Galę poprowadziła dla nas pani Anna Kędziora - aktorka teatralna i filmowa oraz głosowa.

Uroczystość rozpoczął recital pani Katarzyny Adamczyk-Drożyńskiej, wokalistki Studia Efendi Clue pod kierunkiem Agnieszki Rosy. Wielokrotnej uczestniczki i laureatki dziesiątek festiwali i konkursów wokalnych. Pani Katarzyna nagrała dwie płyty: „Narysuję dla ciebie aniołka” w 2018 roku oraz „Otwieracze serc”, która ukazała się w roku 2023. Jest społecznikiem i samorządowcem zasiada w Radzie Miasta Sławków, jest Radną Sejmiku Osób Niepełnosprawnych Województwa Śląskiego, Przewodniczącą PTSR Oddział Sławków oraz członkiem Rady Głównej PTSR. Pani Katarzyna pasjonuje się również malarstwem.

Tytuł „Człowiek Wielkiego serca” przyznano Panu Marcinowi Stańczukowi. Pan Marcin Stańczuk w wyjątkowy sposób pomaga niepełnosprawnej, chorej na SM mamie, starając się w najwyższym stopniu o jej systematyczną aktywizację i rehabilitację. Oprócz tego, włącza się w działania Oddziału Warszawskiego PTSR jako wolontariusz.

Odznaczeniem PTSR ”Ambasador SM” uhonorowana zostaje osoba publiczna mająca zasługi w upowszechnianiu wiedzy na temat stwardnienia rozsianego i działająca na rzecz osób z SM. W tym roku odznaczenie „Ambasador SM” przyznano 10 osobom.

 1. Instytutowi Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego i jego Dyrektor Pani dr n. ekon. Małgorzatę Sobotkę-Gałązkę. Instytut prowadzi niezależne badania i analizy oraz działalność doradczą. W ostatnich latach Instytut wypracował kilka bardzo ważnych raportów dot. sytuacji osób z SM w polskiej ochronie zdrowia.
 2. Uhonorowano Pana Grzegorza Kozaka, Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sanoku. Pan Grzegorz Kozak zainicjował i ściśle współpracował z Oddziałem PTSR w Sanoku oraz był ogromnie zaangażowany w organizację konferencji „Sanok bez barier”, która odbyła się w 2022 r. Niestety, dziś nie ma go z nami, a w jego imieniu odznaczenie odbierze Pan Krzysztof Kawałko, Przewodniczący Oddziału PTSR w Sanoku.
 3. Siostrę Karolinę Łuczak, Dyrektor Szkoły Podstawowej oraz Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Nazaretanek. Siostra Łuczak od wielu lat wspiera organizację spotkań informacyjnych i integracyjnych organizowanych przez Warszawski Oddział PTSR. Przyczynia się też do rozpowszechniania wiedzy na temat choroby.
 4. Pana Ministra Macieja Miłkowskiego, Podsekretarza stanu Ministerstwa Zdrowia. Za kadencji Pana Ministra, dzięki jego ogromnej chęci współpracy z PTSR i innymi organizacjami pozarządowymi, wprowadzono wiele pozytywnych zmian w programach leczenia stwardnienia rozsianego.
 5. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu i Pana Dyrektora Marcina Gierczaka.  Odznaczenie odebrała pani Agnieszka Pysiak - z-c Dyrektora MOPS. Wspieranie osób z niepełnosprawnościami to priorytet Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu, który od wielu lat współpracuje z Oddziałem PTSR w Radomiu, pomagając mu integrować środowisko niepełnosprawnych z lokalną społecznością.
 6. Panią Doktor hab. n. med. Aleksandrę Podlecka-Piętowską - neurologa, adiunkta w Klinice Neurologii WUM. Pani Doktor jest aktywnie zaangażowana w działania PTSR, nie tylko poprzez bezpośredni kontakt z osobami chorymi, ale także jako członek Doradczej Komisji Medycznej PTSR. Służy swoją wiedzą i wsparciem merytorycznym w różnego rodzaju przedsięwzięciach organizacji.
 7. Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Radomiu i reprezentującej go Panią Dyrektor, dr Jolantę Borek. Centrum służy w swojej codziennej pracy ludziom w trudnej sytuacji życiowej. Pracownicy instytucji oraz Pani Dyrektor Jolanta Borek niezwykle cenią sobie wieloletnią współpracę z Oddziałem PTSR w Radomiu.
 8. Dr Jarosława Serafina, Dyrektora Muzeum Historycznego w Sanoku. Pan Dyrektor jest szczególnie zaangażowany w integrację społeczno-kulturalną członków Oddziału PTSR w Sanoku poprzez m.in. wspieranie organizacji konferencji czy ułatwianie dostępu do wydarzeń kulturalnych muzeum dla członków Oddziału.
 9. Paną Martynę Tyszak-Sołtysik - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zawierciu. Pani Dyrektor jest niezwykle zaangażowana w życie Oddziału PTSR w Zawierciu, bierze czynny udział w ważnych spotkaniach oddziału, udostępnia mu również lokal przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, pomaga w organizowaniu zebrań, służy swoją wiedzą w pozyskiwaniu środków finansowych.
 10. Pana doktora Wojciech Wichę, neurologa pracującego w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Od ponad 20 lat Pan doktor Wicha aktywnie włącza się w propagowanie informacji na temat SM oraz działalności PTSR. Chętnie, w ramach wolontariatu, dzieli się zdobytą siedzą z członkami Oddziału Warszawskiego PTSR.

 Podziękowania „Serca Serc” są podziękowaniami płynącymi z głębi naszych serc. W tym roku po raz kolejny, „Serca Serc” otrzymują firmy, instytucje i osoby fizyczne w znaczący sposób przyczyniające się do realizacji działań Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego na rzecz osób chorujących na SM. Bez nich wiele bardzo istotnych aktywności, które miały miejsce w całej Polsce, nie mogłoby się odbyć.

Podziękowania przyznano:

 1. Firmie Elektromax, reprezentowanej przez jednego z jej założycieli, Pana Wojciecha Mocka. Od kilku lat właściciele firmy - Pan Wojciech Mocek i Pan Edward Bączkowski bardzo aktywnie wspierają Oddział PTSR w Gnieźnie, angażując się w wiele jego działań.
 2. Pani Alicji Gryz -Wasil jako reprezentantce „Kuźni Artystycznej” - Pani Alicja Gryz-Wasik jest kierownikiem Kuźni Artystycznej, będącej częścią Miejskiego Ośrodka Kultury „Amfiteatr” w Radomiu. Od wielu lat, zarówno Pani Alicja jak i cała „Kuźnia” pomaga radomskiemu Oddziałowi PTSR.
 3. Pani Joannie Kowalewskiej - Starszej Specjalistce Zespołu Zadań Publicznych Gdyńskiego Centrum Zdrowia. .
 4. Panu Adrianowi Kwiatkowskiemu. Pan Adrian określany jest jako otwarty, empatyczny, uczynny. Najczęściej wspiera członków Oddziału Warszawskiego jako wolontariusz w czasie wycieczek, zebrań i spotkań.
 5. Panu Edwardowi Pisarkowi – Pan Edward Pisarek jako wolontariusz wspiera Oddział Ziemi Cieszyńskiej od 2012 r. Stworzył grupę wolontariuszy stale działających w Oddziale. 
 6. Panu Jarosławowi Prus, wolontariuszowi na co dzień wspierającego Warszawski Oddział PTSR, m.in. w trakcie wyjazdów organizowanych przez Oddział
 7. Starostwu Powiatu Legionowskiego i Staroście Panu Sylwesterowi Sokolnickiemu - powiat od lat wspiera działania Warszawskiego oddziału PTSR, m.in. poprzez bezpłatnie udostępnianie powierzchni budynku Starostwa, dzięki czemu możliwe jest propagowanie działań realizowanych na rzecz osób chorujących na SM. 
 8. Pani Dorocie Sadowskiej – fizjoterapeutce od lat zaangażowanej w pomoc chorym na stwardnienie rozsiane. Pani Dorota aktywnie uczestniczy w warsztatach i zajęciach organizowanych przez Oddział PTSR w Sławkowie.
 9. Pani Pauli i Panu Marcinowi Trzyna - Małżeństwo oddane swojej pasji - aktywności fizycznej, zwłaszcza sportom bardziej ekstremalnym. W trakcie zawodów i wydarzeń sportowych promują działania Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego i dzielą się informacjami na temat stwardnienia rozsianego, walcząc ze stereotypami i podnosząc świadomość społeczną.
 10. Virtu Production Sp. z o.o. - spółce od lat wspierającą Oddział PTSR w Zawierciu m.in. przekazując darowizny dla jego członków, a przedstawiciele spółki biorą czynny udział w naszych spotkaniach integracyjnych. 

Tytuł „Człowiek wielkiego Serca”, Odznaczenia „Ambasador SM” i Podziękowania „Serca Serc”  to nie tylko medale i dyplomy, ale również zobowiązanie do pełnienia tej zaszczytnej honorowej misji. Każda z wyróżnionych osób staje się bowiem swoistym ambasadorem świata osób z SM w swoim środowisku. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu, sytuacja osób chorych na SM będzie stawała się coraz lepsza. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim wyróżnionym!

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies