KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

22 Czerwiec , 2023
Obwieszczenie Ministerstwa Zdrowia ws. leków refundowanych

Obwieszczenie Ministerstwa Zdrowia ws. leków refundowanych

Dzisiejszy dzień zaczynamy niezwykle ważną i dobrą informacją dla wszystkich osób, które korzystają z leczenia stwardnienia rozsianego!

Na nowej liście refundacyjnej, ogłoszonej przez Ministerstwo Zdrowia, która obowiązywać będzie od 1.07.2023 r. w 1 linii leczenia znajdą się dwa preparaty: okrelizumab oraz kladrybina, z których korzystać będą pacjenci z rzutowo-remisyjną postacią SM. 

Wprowadzone zmiany są efektem działań PTSR, lekarzy, pacjentów i całego środowiska SM, prowadzonych po ogłoszeniu przez Ministra Zdrowia listy refundacyjnej w listopadzie 2022 r. Zgłaszaliśmy swoje uwagi, co zaowocowało dodaniem kolejnych leków, a to oznacza poszerzenie dostępu do terapii wysokoskutecznych i większą szansę dla osób chorych.

Treść obwieszczenia znajdziecie tutaj: https://www.gov.pl/web/zdrowie/obwieszczenie-ministra-zdrowia-z-dnia-20-czerwca-2023-r-w-sprawie-wykazu-lekow-refundowanych-srodkow-spozywczych-specjalnego-przeznaczenia-zywieniowego-oraz-wyrobow-medycznych-na-1-lipca-2023-r

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies