O objawach poznawczych w SM
Nasza kampania „Zapytaj o SM” trwa już 2 lata. Jej celem jest nie tylko zachęcanie do szczerego zadawania pytań (tych banalnych, krępujących, każdych) lekarzom i innym specjalistom opieki zdrowotnej, ale też podnoszenie świadomości i wiedzy na temat choroby, tak by pacjenci z SM podejmowali świadome decyzje na temat swojego stanu zdrowia.
Na stronie "Zapytaj o SM" znaleźć możecie nie tylko formularz do zadawania pytań, na które wraz z ekspertami odpowiadamy w trakcie naszych webinarów (wciąż możecie nadsyłać nowe), ale również wiele ważnych, sprawdzonych i aktualnych informacji związanych ze stwardnieniem rozsianym.
Dziś zachęcamy Was do odwiedzenia strony www.zapytajosm.pl i przeczytania artykułu dotyczącego zaburzeń funkcji poznawczych SM. To temat, który coraz częściej omawiamy, ponieważ jest niezwykle istotny, zwłaszcza, że problemy z funkcjami poznawczymi, takimi jak pamięć czy uwaga, mogą oddziaływać m.in. na życie zawodowe osób z SM. Ponadto, progresji funkcji poznawczych nie da się zaobserwować w zwykłym badaniu neurologicznym, ponieważ nie należą one do objawów ruchowych, które takie badanie zazwyczaj ocenia. Co zatem można zrobić? I czy szybkie włączenie terapii lekowych może pomóc?
Artykuł znajdziecie tutaj:Cicha progresja w stwardnieniu rozsianym
A może podcast z udziałem neuropsychologa, który nakreśla ten temat jeszcze szerzej?: Zapytaj o... atrofię mózgu w SPMS