KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

13 Wrzesień , 2023
Okiem specjalisty - PIELĘGNIARKA SM-owa

Okiem specjalisty - PIELĘGNIARKA SM-owa

PIELĘGNIARKA SM-owa odpowiada: w pierwszej kolejności ważną kwestią jest zadbanie o odpowiedni transport leków. Mamy różne formy podania leków: od leków w postaci tabletek po leki we wlewach.  Do każdego leku została stworzona ulotka, gdzie podane informacje o tym, jak należy przechowywać lek. Warto dokładnie zapoznać się z treścią ulotki dotyczącej przyjmowanego leku, którą można pobrać też z Internetu. Większość leków będzie potrzebowała temperatury przechowywania nie wyższej niż 25 – 30 stopni, a inne leki będą potrzebować miejsca z temperaturą nie wyższą niż 8 stopni. W związku z tym, najlepiej zaplanować z wyprzedzeniem dłuższe wyjazdy.

Zalecane jest zabranie ze sobą wszystkich przyjmowanych leków w oryginalnych opakowaniach. Przy podróżach samolotem, wszystkie leki najlepiej jest trzymać bagażu podręcznym, by mieć je pod ręką w razie pilnej potrzeby.

Należy też poprosić lekarza prowadzącego o wystawienie zaświadczenia z informacjami, jakie leki i w jakich dawkach przyjmowane są na stałe. Jeżeli to będzie podróż zagraniczna, wskazane jest mieć takie zaświadczenie w języku angielskim. Taki dokument jest szczególnie ważny przy przewożeniu leków w strzykawkach.

Warto też sprawdzić zasady przewozu leków do kraju podróży, jeżeli to będzie podróż zagraniczna.

Jeżeli macie pytania odnośnie przyjmowania leków, przechowania oraz transportowania, zgłoście się do naszej pielęgniarki SM -owej, która odpowie na nurtujące was pytania. Konsultacje odbywają się w formie on-line oraz są darmowe.

Zapisy poprzez naszą stronę ptsr.org.pl lub pod numerem telefonu Infolinii SM +48 22 127 48 50 w godzinach 09-16.

Specjalistyczna poradnia współfinansowana jest przez PFRNON – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies