KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

23 Październik , 2023
Konferencja "Sanok bez barier"

Konferencja "Sanok bez barier"

„Sanok bez barier” to temat konferencji zorganizowanej już od kilku lat w tym roku konferencja odbyła się w dniu 20 października 2023 r. w auli Uczelni Państwowej w Sanoku im. Jana Grodka. Konferencja została zorganizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sanoku oraz Polskie Stowarzyszenie Stwardnienia Rozsianego Oddział w Sanoku.

– Osoby z niepełnosprawnością bardzo często doświadczają wykluczenia społecznego z powodu ograniczeń w dostępności do przestrzeni fizycznej, rzeczywistości cyfrowej, informacji, produktów i usług. Te ograniczenia często nie pozwalają osobom z trudnościami funkcjonalnymi (fizycznymi i poznawczymi) na korzystanie z dóbr i usług na zasadzie równości z innymi, a co za tym idzie, realizować swoje potrzeby – podkreślił p. Grzegorz Kozak, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sanoku. – Po drugie część osób niepełnosprawnych wstydzi się swojej niepełnosprawności i sama wyklucza się z życia publicznego. Są i tacy, którzy nie potrafią samodzielnie pewnych rzeczy zrobić, natomiast złe pojęcie samodzielności, dorosłości czy też nieracjonalne oczekiwania wobec siebie, często nie pozwalają im prosić o wsparcie.

Cytat za eSanok.pl

Konferencja była doskonałą okazją do integracji środowiska - stowarzyszeń,  instytucji działających na rzecz osób ze szczególnymi potrzebami oraz organizacji działających w regionie oraz do wymiany doświadczeń.

Wśród prelegentów Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego w osobie pani Katarzyny Adamczyk - Drożyńskiej. Pani Katarzyna nie tylko mówiła o barierach występujących u osób chorujących na stwardnienie rozsiane, ale także uświetniła swoim występem część artystyczną spotkania.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Pełnomocnik Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych - Pan Minister Paweł Wdówik oraz dyrektor Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych w Rzeszowie - pan Maciej Szymański.

 

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies