KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

25 Październik , 2023
Zadbaj o psychę ! ROZPOCZYNAMY ZBIÓRKĘ!

Zadbaj o psychę ! ROZPOCZYNAMY ZBIÓRKĘ!

POMÓŻ OSOBOM Z SM I WESPRZYJ DARMOWE WSPARCIE PSYCHIATRY W SPECJALISTYCZNEJ PORADNI PTSR

Ola o momencie, w którym usłyszała diagnozę SM: „Przepłakałam całe dwa dni, przerażona tym co mnie czeka. Szok, poczucie osamotnienia, bezradność- te uczucia dominowały (…).”

Magda o tym, co zdarzyło się u niej po jednym z rzutów: „Gdy jeden z moich objawów (niewielki problem z nogą) nie ustąpił po kolejnym rzucie, poddałam się. Nie mogłam wstać z łóżka, nie miałam ochoty na nic, to było takie obezwładniające… W którymś momencie moja rodzina zaczęła się o mnie niepokoić… Poszłam do lekarza, a tam usłyszałam – konieczna jest konsultacja u psychiatry”.

U osób z SM zaburzenia natury psychicznej występują CZĘŚCIEJ niż wśród osób zdrowych.

Depresja wśród osób chorych na SM występuje 2-5 razy częściej niż w populacji ogólnej i pojawi się u 25% do 50% osób z SM, w którymś momencie ich życia.

Depresja wśród osób z SM jest często niedostatecznie diagnozowana, ale też – leczona! To bardzo niepokojące!

Kilka miesięcy – tyle w Polsce często wynosi czas oczekiwania do psychiatry i psychologa na bezpłatne konsultacje! To kilka miesięcy straconych możliwości.

Bez połączenia farmakoterapii, przepisywanej przez psychiatrę oraz psychoterapii, prowadzonej przez psychologa osoby chore będą z depresją przegrywać!

Potrzebne jest więc pilne działanie!

Jak możemy razem pomóc osobom z SM (i nie tylko) radzić sobie z depresją?

W Specjalistycznej poradni SM w PTSR, chcemy uruchomić bezpłatne konsultacje lekarza psychiatry, aby osoby z SM mogły zadbać o swoje zdrowie psychiczne.

Koszt 1 konsultacji psychiatrycznej to 300 zł.

Co możesz zrobić?

Bez Ciebie się to nie uda!

 

 

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies