
Czy doczekamy się leczenia dzieci w województwie kujawsko-pomorskim?
Województwo kujawsko-pomorskie jest nie tylko województwem z najniższym odsetkiem leczonych pacjentów z SM, wynoszącym zaledwie 29,1%(dla porównania w sąsiednim województwie pomorskim jest to 43,6% a w woj. mazowieckim aż 47,5%), ale też województwem, w którym nie leczy się dzieci chorujących na stwardnienie rozsiane. I to mimo, że zgłosił się szpital w Bydgoszczy chętny, aby takie leczenie prowadzić. Rodzice chorych dzieci są zmęczeni dalekimi dojazdami i w odpowiedzi na ich prośby o wsparcie, Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego wystosowało pismo do kujawsko-pomorskiego oddziału wojewódzkiego NFZ z prośbą o rozpisanie konkursu na prowadzenie programu lekowego. Umożliwiłoby to otwarcie ośrodka dla dzieci i ewentualnych nowych ośrodków dla pacjentów dorosłych. W ubiegłym tygodniu dostaliśmy odpowiedź, z której wynika, że NFZ ma zamiar przeanalizować sytuację i wtedy podjąć decyzję o ewentualnym rozpisaniu konkursu. Czy uda się otworzyć więcej ośrodków w województwie kujawsko-pomorskim?
Poniżej pismo Pana Tomasza Połcia Przewodniczącego Rady Głównej Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego do pani Dr Agnieszki Bańkowskiej Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ dotycząca leczenia w województwie.
Odpowiedź pani Dr Agnieszki Bańkowskiej Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ dla Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.