KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

11 Wrzesień , 2012

Wystawa fotograficzna UNDER PRESSURE

W dniach 20-26 września w hallu Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się wystawa fotograficzna „Under Pressure – życie z SM w Europie”. Premiera wystawy miała miejsce 24 kwietnia w Parlamencie Europejskim.

Na zdjęciu – pacjenci z Rejkjawiku na skuterach, Islandia. 10/2011, autor: Fernando Morales
Na zdjęciu – pacjenci z Rejkjawiku na skuterach, Islandia. 10/2011,
autor: Fernando Morales

Projekt Under Pressure autorstwa Europejskiej Platformy Stwardnienia Rozsianego jest ilustracją wyników Barometru SM – badania porównawczego sytuacji osób chorych na stwardnienie rozsiane w poszczególnych krajach Europy. Do projektu multimedialnego wybrano 12 krajów, w tym Polskę; wyselekcjonowane kraje różnią warunki ekonomiczne, polityka zdrowotna oraz społeczna. Zdjęcia zaprezentowane w Brukseli można obejrzeć pod linkiem, natomiast na obejrzenie eksponatów „na żywo” zapraszamy do Pałacu Kultury.

Na wystawę główną składają się po trzy zdjęcia z każdego kraju, poczynając od Niemiec, które przodują w rankingu Barometru aż do Białorusi, w której sytuacja osób chorych na stwardnienie rozsiane jest szczególnie trudna.

Autorami zdjęć są wybitni fotografowie – laureaci World Press Photo – Walter Astrada, Maximiliano Braun, Fernando Moleres, Lourdes R. Basoli oraz Carlos Spottorno, który gościł w Polsce w październiku 2011 r. fotografując pacjentów z Radomia i Warszawy.

Osoby z SM, które zgodziły się wziąć udział w projekcie pokazały przed światem swoje życie codzienne, sytuacje związane z chorobą – wizyty u lekarza, moment podania leku, rehabilitację, ale także swoje zainteresowania, sposób spędzania czasu wolnego, pasje, a także relacje z wspierającymi bliskimi.

Narodowe polityki społeczne i zdrowotne maja ogromny wpływ na sytuację pacjentów. Dostęp do leczenia i rehabilitacji, refundacja kosztów leczenia, projekty badawcze, rejestry pacjentów, które prowadzą do identyfikacji dobrych praktyk, zatrudnienie to kluczowe obszary, które wpływają na jakość życia mieszkańców danego kraju. Projekt Under Pressure w prosty, odwołujący się do wyobraźni sposób, ilustruje różnice pomiędzy krajami, ukazuje jak wiele można zdziałać dla osób chorych na stwardnienie rozsiane poprzez odpowiednie rozwiązania systemowe.

Zachęcamy do obejrzenia całości wystawy.Novartis
Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies