KRS 0000083356
Opcje ustawień
Kontakt

Aktualności

26 Kwiecień , 2013

10 lat istnienia Ustawy o Działalności Pożytku Publicznego i o Wolontariacie.

´zdjęcie

To zdjęcie zrobione zostało 10 lat temu w Pałacu Prezydenckim podczas przyjęcia przez Pana Prezydenta twórców Ustawy. Pan Prezydent uznał wtedy, że Ustawa powstająca przez 7 lat, jest jednym z najważniejszych aktów dotyczących regulacji życia społecznego w Polsce. Dzisiaj, z perspektywy lat jej funkcjonowania wiemy, że praca zespołu, w tym 15 osób z organizacji pozarządowych /wśród których miałam zaszczyt pracować/ nie poszła na marne. Jest jeszcze wiele do zrobienia, ale jednak funkcjonują zasady: pomocniczości, partnerstwa, efektywności, suwerenności, jawności i uczciwej konkurencji. Dla dobra ogółu, regulacje zawarte w Ustawie, pozwalają na uczciwą i klarowną współpracę organizacji pozarządowych z administracja publiczną. Wszystkim, którzy pracują /zawodowo lub woluntarystycznie/ na styku sektorów: publicznego, prywatnego i obywatelskiego, życzę wytrwałości i zadowolenia z wykonywanej pracy.

Kilka opinii na temat Ustawy, znajduje się pod linkami:

Scholastyka Śniegowska, menadżer ds. Projektu, członkini zespołu pracującego nad Ustawą o Działalności Pożytku Publicznego i Wolontariacie.

Powrót
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies